Morfologia i lgm i lgg

1 odpowiedzi
Witam, mam dość nietypowe problemy. Mam niedoczynność tarczycy, mutację genu MTHFR i stale powiększone węzły chłonne szyjne i krezkowe w brzuchu (1,5cm)- co wyszło z Tomografii komputerowej(napisali, że do dalszej diagnostyki, tylko nie wiem gdzie iść z tymi węzłami). Dodam, że odczuwam boleści straszne z prawej strony, własnie tam gdzie sa powiekszone wezly chlonne i jakby nad nerkami, ze czasem az chodzic nie moge, oraz mam bardzo duzy problem z poziomem glukozy i insuliny w krwi(bez jedzenia przez trzy dni w szpitalu moja glukoza wynosila 103) - dowiedzialam sie o tym z wczesniejszych jeszcze badan.
Robiłam wyniki na toksoplazmoze nawet.
Moje wyniki wczorajsze :
Leukocyty 10,3 tys/µl
Erytrocyty 5,27 mln/µl
Hemoglobina 15,2 g/dl
Hematokryt 43,8 %
MCV 83,1 fl
MCH 28,8 pg
MCHC 34,7 g/dl
Płytki krwi 277,0
RDW-SD 38,6 fl
RDW-CV 12,9 %
PDW 14,8 fl
MPV 11,6 fl
P-LCR 39,0 %
PCT 0,32 %
Neutrofile 6,11 tys/µl
Limfocyty 3,48 tys/µl
Monocyty 0,60 tys/µl
Eozynofile 0,06 tys/µl
Bazofile 0,03 tys/µl
Neutrofile 59,4 %
Limfocyty 33,9 %
Monocyty 5,8 %
Eozynofile 0,6 %
Bazofile 0,3 %
Niedojrzałe granulocyty IG % 0,20 %
Wartość referencyjna dotyczy kobiet poza okresem ciąży.
Niedojrzałe granulocyty IG il. 0,02 tys/µl
Wartość referencyjna dotyczy kobiet poza okresem ciąży.
Toxoplazma gondii Przeciwciała w kl. IgG <0.130 IU/ml
< 1,0 niereaktywny
≥ 1,0-<3,0 niejednoznaczny
≥ 3,0 reaktywny
Badanie wykonano testem firmy Roche, metodą elektrochemiluminescencji na aparacie Cobas
Toxoplazma gondii. Przeciwciała w kl. IgM 0,212 S/CO
Według diagnostyki, na czerwono palą mi się leukocyty i erytrocyty bo są zawyzone i limfocyty, a euzynofile są założone tak jak w ostatnich wynikach. Dodam że nadal mam boleści prawej strony, jakby nerka i na dole jakby jajnik. Nie wiem co z tym wszystkim zrobić i czy powinnam się martwić? Często oddaje mocz.. Bardzo proszę o odpowiedź.
obniżony poziom eozynofilii może występować w alergiach, przy stosowaniu glikokortykosteroidów, w nadczynności kory nadnerczy, choroby reumatyczne... jeśli chodzi o powiększone węzły chłonne to sprawa z pewnością do aktywnej obserwacji... w razie wątpliwości wskazana byłaby biopsja lub pobranie węzła chłonnego do badania histopatologicznego... a witaminę D trzeba uzupełnić! może jeszcze sprawdzić inne wirusy: CMV, EBV...