Moje pytanie dotyczy seksu, układa nam się w związku świetnie, a seks jest równie dobry(Nigdy nie mi

2 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy seksu, układa nam się w związku świetnie, a seks jest równie dobry(Nigdy nie mieliśmy z tym problemu). Oboje bardzo chcemy spróbować zabawy w układzie 2M+1K. Chcielibyśmy zapytać czy jest to jakiś rodzaj dewiacji/zaburzenia psychicznego, wiele osób w internecie uważa to za coś obrzydliwego i wróżą upadek takiego związku. Chcielibyśmy poznać opinię nauki na ten temat. Oboje wpadliśmy na ten pomysł ale opinie innych ludzi wzbudziły w nas wątpliwości.
Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia :)
Dzień dobry,

Fantazje o różnych "konfiguracjach" seksualnych nie są rzadkością i trudno je uznać za rodzaj dewiacji czy zaburzenia psychicznego. Ogólnie przyjmuje się, że jeśli obie strony zgadzają się na "coś" w sferze seksualnej, co przy tym nie stanowi przestępstwa kryminalnego, można uznać to, za normę.
Pomijając kwestie zróżnicowanych poglądów internautów, warto mieć jednak na uwadze, że czym innym są fantazje, a czym innym wprowadzenie ich w codzienność - szczególnie, w przypadku, gdy chodzi o zaproszenie do współżycia dodatkowych osób. Faktem jest, że tego rodzaju doświadczenia mogą kłaść się cieniem na związek. Dotyczy to szczególnie osób mających mało uświadomione niskie poczucie własnej wartości, które wywołać może uczucia zazdrości, a wręcz paradoksalne poczucie "zdrady" oraz różnych przekonań związanych z zachowaniem partnerki podczas wspólnego seksu (np. że partnerce bardziej podoba się współżycie z drugim mężczyzną, a skoro tak, to może w przyszłości być niewierna albo poczucia, że jest się mniej atrakcyjną osobą od drugiego partnera, itp., itd.)

Podsumowując - to, że nauka nie uznaje tego rodzaju zachowań jako dewiacyjnych albo jako zaburzeń psychicznych nie oznacza, że są one bezpieczne - szczególnie jeśli chodzi o młode osoby będące ze sobą w relacji (nie tylko seksualnej).

Pozdrawiam.
Maciej Rutkowski

Absolutnie nie :) dewiacje określa się na podstawie tego jaki obiekt wybieramy do seksu oraz w jaki sposób ten seks uprawiamy. Każdy rodzaj seksu, który odbywa się za zgodą żywego, fenotypowo normalnego, dorosłego człowieka oraz bez przemocy, człowieka posiadającego trzeciorzędowe cechy płciowe tzn cechy wskazujące na to ze dana osoba jest dojrzała płciowo np owłosienie łonowe, piersi, zarost, nie jest dewiacja i liczba osób uprawiających seks jednocześnie jest tylko kwestia preferencji, każdy może cieszyć się swoją seksualnością zgodnie z własnymi preferencjami, spełniając swoje fantazje seksualne, jeśli wszyscy zainteresowani wyrażają na ten seks świadomą zgodę. Dewiacja natomiast dotyczy zaburzenia obiektu czyli np dziecka, zwierzęcia, czy jakieś rzeczy oraz sposobu realizacji czyli np bez czyjejś zgody, używając przemocy.