Moje pytanie dotyczy biorezonansu BICOM. Niby nie ma żadnych naukowych badań potwierdzających skutec

1 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy biorezonansu BICOM. Niby nie ma żadnych naukowych badań potwierdzających skuteczność tej metody, lekarze ją odrzucają, mówiąc, że biorezonans, homeopatia i inne tego typu rzeczy to bzdura. Z drugiej jednak strony te metody nie są zakazane, a homeopaci odpowiadają nawet na tym portalu na pytania. Moja okulista (dobra lekarka) powiedziała, że coś w tym jest - jej pacjentka odczuliła się ponoć na cebulę tą metodą, a owa lekarka sama zrobiła z ciekawości testy na alergię tą metodą (trzyma się jakieś pałeczki z prądem) i zwykłą metodą, tradycyjną u alergologa, aby zrobić porównanie. W obu badaniach wykryto u niej trzy alergie na identyczne rzeczy (m.in. na nikiel w białym papierze). Stąd moje dwa pytania 1. Czy metoda biorezonansu BICOM jest wiarygodną metodą robienia testów na alergię oraz odczulania/leczenia z alergii? 2. Czy może zajść obawa, że podczas robienia testów pacjent nabawi się alergii na jakąś rzecz? Np jeśli organizm zapamięta te delikatnie rażenie prądem przy danych alergenach i fałszywie wytworzy reakcję na ten alergen - w efekcie czego pojawi się alergia? Słyszałem o takich teoriach.
Biorezonans BICOM jest metodą całkowicie niewiarygodną, wielokrotnie także weryfikowaną jako metoda niewiarygodna.