Moje pytanie brzmi, czy moj przypadek nadaje sie do konsultacji psychoterapeutycznej? Mam chlopaka

5 odpowiedzi
Moje pytanie brzmi, czy moj przypadek nadaje sie do konsultacji psychoterapeutycznej?
Mam chlopaka od dluzszego czasu jestem z nim nieszczesliwa czuje sie ponizana i nie moge skonczyc tego zwiazku ze wzgledu na jego szantaze. Mam wrazenie ze stalam sie calkiem inna osoba, czesto robie rzeczy ktorych potem zaluje. Zdradzilam go z jego przyjacielem nic do niego nie czuje pozniej znow go zdradzilam z kolega. Sama siebie nie poznaje czuje sie z tym okropnie niewiem dlaczego tak robie wstydze sie tego i niewiem co mam zrobic, wydaje mi sie ze sama pcham sie w coraz wieksze problemy i nie potrafie sama siebie zrozumiec ani przestac a jest coraz gorzej.
Sytuacja, którą Pani opisuje wydaje się być faktycznie trudna. Wydaje mi się, że potrzebuje Pani wsparcia i chwili dla siebie aby przemyśleć dalsza strategię. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą. Pozdrawiam.

Często tematy, z którymi zgłasza się pacjent mogą być trudne do nazwania, zdarza się, że pacjenci nie rozumieją co się z nimi dzieje i dlaczego czują to, co czują. Dlatego też konsultacja psychoterapeutyczna ( która może być "wstępem" do psychoterapii), może być tym czego Pani szuka. Celem takiej konsultacji jest przyjrzenie się aktualnym trudnościom i lepsze zrozumienie siebie w obecnej sytuacji. Konsultacja może, ale nie musi, zakończyć się zaproponowaniem przez psychoterapeutę pewnej formy udzielenia pomocy, np. rozpoczęcia terapii lub odbycia spotkania z innym specjalistą.

Dzień dobry. Kiedy pacjenci umawiają się na pierwszą wizytę do psychoterapeuty, często mają niejasny obraz swojego problemu. Pierwsze spotkanie ze specjalista służy zrozumieniu Pani trudności, zidentyfikowaniu obszarów do pracy terapeutycznej. W związku z tym, jak najbardziej wskazana jest konsultacja, jeśli nie czuje się Pani zadowolona z tego, jak wygląda Pani obecne życie. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Zachęcam, by spróbować i spotkać się z psychoterapeutą. W mojej ocenie Pani problem jak najbardziej kwalifikuje się do tego rodzaju pracy, jednak aby stwierdzić to z całą pewnością, potrzebna jest rozmowa wstępna podczas tzw. konsultacji psychologicznej. Na tej podstawie terapeuta będzie w stanie zaproponować Pani pewien rodzaj pomocy, a do Pani będzie należała decyzja, czy z niej skorzystać. Pozdrawiam serdecznie.
Jak najbardziej wskazane jest udanie się do psychoterapeuty. Związek dwojga osób polega na akceptacji siebie i wzajemnym szacunku. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk