Moje dziecko ma stwierdzone AZS. Raz jest lepiej raz gorzej. Raczej ciężko przespać z nią całą noc,

2 odpowiedzi
Moje dziecko ma stwierdzone AZS. Raz jest lepiej raz gorzej. Raczej ciężko przespać z nią całą noc, ale od kilku dni to jakiś koszmar. Pojawiły się na ręcach takie czerwone punkciki, na głowie kilka i na całym ciele. Zawsze drapała się tam gdzie były liszaje, teraz drapie się po całym ciele, nawet tak gdzie nic nie ma, również po głowie. Do wizyty jeszcze trochę czasu, a ja już nie wiem jak jej pomóc. To co raczej zawsze pomagało, teraz nie pomaga. Czy to możliwe, że to nie jest AZS ? Moze to jakiś świeżb czy jakieś inne paskudztwo. To moje drugie dziecko z AZS. Starsza wyrosła, ale nie przypominam sobie żeby aż tak się drapała, chociaż rany też miała duże. Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź. Pozdrawiam Marzena
nie umiem jednoznacznie odpwoiedzieć na podstawie opisu
zapraszam na konsultację
JN

Szanowna Pani, świąd jest jednym z klasycznych objawów atopowego zapalenia skóry u dzieci. Można go minimalizować stosując odpowiednie produkty pielęgnacyjne - środki nawilżające oraz odpowiadające za likwidacje świądu. Przykładem takich produktów są np. preparaty z serii Dr Michaels - naturalne, pozbawione sterydów produkty dedykowane osobom z przewlekłymi chorobami skóry. Proszę również zastanowić się nad zastosowaniem odzieży medycznej dla atopików, która zapewnia lepszą ochronę wrażliwej skóry. Przykładowo - jeżeli zmiany występują na rękach, które noszą ślady mocnych zadrapań, warto wybrać koszulkę medyczną z długim rękawem. Stosujemy ją zazwyczaj jako element mokrego opatrunku lub odzież okluzyjną tzn. najpierw smarujemy zmienione chorobowo miejsca wybranym emolientem, a następnie - po odczekaniu kilku minut na wchłonięcie się produktu - zakładamy koszulkę. Nie zmienia to faktu, że warto swój problem skonsultować z dermatologiem.