Moje cztero miesięczne niemowlę, karmione piersią jest uczulone na mleko krowie i nie wystarcza mu m

2 odpowiedzi
Moje cztero miesięczne niemowlę, karmione piersią jest uczulone na mleko krowie i nie wystarcza mu moj pokarm. Domaga się piersi co godzinę. Czym mogę go dokarmiać? Jakie inne mleko mogę stosować dla niego?
Witam, jeśli ilość pokarmu mamy jest dla dziecka niewystarczająca ( ale to ocenia się głównie na podstawie przyrostu masy ciala a nie częstości kamień bo są dzieci które traktują pierś jak smoczek i dlatego domagają się częstszych karmien, mozna to ocenic na wizycie u pediatry) wówczas lekarz moze zalecic dokarmienie mlekiem modyfikowanym. Jednak u dzieci z potwierdzana alergia na białko mleka krowiego konieczna jest wtedy mieszanka specjalistyczna czyli dieta eliminacyjna( mleczka są wypisywanie na recepte) . Nadal podstawą powinno być karmienie piersią z tym że mama jest wtedy na diecie bez białka mleka krowiego( takie produkty jak masło, produkty mleczne, nabiał itp nie mogą być spożywane). Trzeba udac sie do pediatry zeby ocenil czy konieczne jest dokarmianie i ewentualnie zalecił taka dietę eliminacyjna z specjalna mieszanka dla maluszka. Pozdrawiam.

Witam. Droga Pani, sądzę że Pani dziecko jest pod opieką pediatry, który na pewno doradzi odpowiedni preparat mleka modyfikowanego. Doradzałbym nie rezygnować z karmienia piersią.
Pozdrawiam Dr J.Czelej