Moje Badanie kontrolne USG slinianki z dn29.06.2018 W czesci srodkowej prawej slinianki przyusznej
1
odpowiedzi
Moje Badanie kontrolne USG slinianki z dn29.06.2018
W czesci srodkowej prawej slinianki przyusznej uwidoczniono torbielke o sr. 5mm. W biegunie dolnym blizej srodka opisywanej slinianki uwidoczniono hipoechogeniczna strukture o wym. przekroju 11x12mm wykazuje wyrazne wzmozenie sygnalu za
zmiana , co swiadczy najpewniej o charakterze plynowym. Ponizej bieguna dolnego widoczny jest wezel chlonny o prawidlowej budowie , o wym. 4x13mm. W czesci dolnej lewej slinianki przyusznej uwidoczniono srodsliniankowy wezel chlonny o wym. 4x11 mm oraz strukture o charakterze torbieli w biegunie gornym o sr. 4mm. Poza tym obustronne slinianki przyuszne jednorodne , normoechogeniczne o prawidlowej wielkosci . Obustronne slinianki podzuchwowe o prawidlowej wielkosci i ksztalcie. Przy obu sliniankach podzuchwowych widoczne sa wezly chlonne o prawidlowej budowie /po stronie lewej nieco powiekszony o wym. 6x14mm/. Wnioski: Obraz w kolejnych kilku badaniach USG nie wykazuje istotnych roznic. Analizujac badania RM obraz moze odpowiadac odczynowemu lub naciekowemu wewnatrzsliniankowemu wezlowi chlonnemu.
Dzien dobry mam wynik RM czy powinnam sie niepokoic ? Gdzie sie zglosic do jakiego lekarza ?
W czesci srodkowej prawej slinianki przyusznej uwidoczniono torbielke o sr. 5mm. W biegunie dolnym blizej srodka opisywanej slinianki uwidoczniono hipoechogeniczna strukture o wym. przekroju 11x12mm wykazuje wyrazne wzmozenie sygnalu za
zmiana , co swiadczy najpewniej o charakterze plynowym. Ponizej bieguna dolnego widoczny jest wezel chlonny o prawidlowej budowie , o wym. 4x13mm. W czesci dolnej lewej slinianki przyusznej uwidoczniono srodsliniankowy wezel chlonny o wym. 4x11 mm oraz strukture o charakterze torbieli w biegunie gornym o sr. 4mm. Poza tym obustronne slinianki przyuszne jednorodne , normoechogeniczne o prawidlowej wielkosci . Obustronne slinianki podzuchwowe o prawidlowej wielkosci i ksztalcie. Przy obu sliniankach podzuchwowych widoczne sa wezly chlonne o prawidlowej budowie /po stronie lewej nieco powiekszony o wym. 6x14mm/. Wnioski: Obraz w kolejnych kilku badaniach USG nie wykazuje istotnych roznic. Analizujac badania RM obraz moze odpowiadac odczynowemu lub naciekowemu wewnatrzsliniankowemu wezlowi chlonnemu.
Dzien dobry mam wynik RM czy powinnam sie niepokoic ? Gdzie sie zglosic do jakiego lekarza ?
Dzień dobry
nie ma powodu do niepokoju; kontrola USG co ok 6 m-cy
pozdrawiam
nie ma powodu do niepokoju; kontrola USG co ok 6 m-cy
pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Jestem po dwóch nieudanych operacjach usuniecia kłębczaka tętnic szyjnych oraz embolizacji.Jaka jest skutecznosc naswietlen tego guza[OPERACJA NIE WCHODZI W GRE\ Guz ok 38mmx 40mm
- Od dłuższego czasu planuję wizytę u psychologa, ale boję się, że mam tak wiele różnych problemów, że nie będę w stanie nawet o wszystkich opowiedzieć. Nie będę wiedziała od czego zacząć. Nie wiem też jak znaleźć takiego, przed którym będę mogła się otworzyć. Czym się mam kierować przy wyborze?
- Które miejsce jest igłowane przy migrenie?ile potrzeba zabiegów i na jaki czas jest efekt ?
- Chciałam się zapytać odnośnie menopauzy. Mam 48 lat ostatnią miesiączkę miałam 24 lutego . Byłam końcem kwietnia u ginekologa z powodu braku okresu. Pani doktor zrobiła mi usg i stwierdziła że wszystko jest ok i może być to już menopauza i że mogę już nie dostać okresu. 16 lipca zauważyłam słabe…
- Mój syn miał stwierdzony syndromy adhd w przedszkolu, teraz ma 9,5 lat i zauważam syndromy zespołu aspargera gdzie powinnam się z nim udać ma problemy z rówieśnikami , prowokują go a on wybucha agresja trudno mu być elastycznym,nie je niczego czerwonego ma obrzydzenie do śliskich rzeczy , martwi…
- Koniec kwietnia- diagnoza hashimoto tsh 6,02 ft 3 3,47 (2-4,4) ft 4 0,99 (0,93-1,7) anty TPO 494 anty tg 587 początek lipca po letrox 75(ale po miesiacu brałam pół bo już wtedy zaczęłam sie czuć dużo gorzej(pojawiły sie objawy hashimoto a wcześniej nie miałam)) tsh8,96 (0,27-4,2) ft3…
- Mój syn ma skończone 9 lat dopiero teraz zauważyłam że ma problem z lateralizacją tzn pisze lewa ręką , je prawą łapię prawą ręką bo mówi że jest silniejsza, patrzy prawym okiem , kopię lewą noga ale skacze na prawej , ponadto ma problem z motoryką małą , wcześniej w przedszkolu nikt mi nie zgłaszał…
- Od kilku tygodni mam problem z paznokciem dłoni. Zrobił się stan zapalny, a od jakiegoś czasu zauważyłam, że paznokieć łuszczy sie od nasady. Stosowałam już wszystkie domowe sposoby. byłam u dermatologów. Stosuję maść z antybiotykiem Fucidin i Clotrimazol. Niestety nic nie pomaga. Do jakiego…
- Dostałam dziwne uczulenie najpierw w zgięciu łokcia a teraz na szyji .Skóra jest sucha ,szorstka, miejscami zaczerwieniona.Czasami swedzi ale nie boli .Co to jest ?Byłam u lekarza rodzinnego ,podejrzewa alergie sloneczna albo AZS tylko ze ja nigdy nie bylam alergikiem i nie bylam na nic uczulona…
- Czy diagnozowanie transseksualizmu / transgenderyzmu można rozpocząć w trakcie zmagania się z depresją czy dopiero po załagodzeniu / wyleczeniu z tego stanu? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.