Moja żona chodzi do lekarza ginekologa a ja nie chcę bo to facet czuje sie tak jak zdradzony cały cz

3 odpowiedzi
Moja żona chodzi do lekarza ginekologa a ja nie chcę bo to facet czuje sie tak jak zdradzony cały czas myślę otym chciałem żeby mnie ze soba zabrała a ona powiedziała stanowcze nie przeciesz moze chodzic do pani lekarz było by dlamnie inaczej jakos lzej na sercu niemoge sie pogodzic z myślą ze jakiś facet ogląda nago moja żonę
Dzień dobry,zachęcam do udania się na konsultację do terapeuty CBT w celu zidentyfikowania problemu. Trudno powiedzieć czy chodzi o samą zazdrość,brak zaufania,Pana samoocenę czy może jeszcze coś innego. Bardzo wiele kobiet w związkach uczęszcza do ginekologów mężczyzn ze względu na ich kompetencje i życzliwe podejście do pacjentek. Z jakiegoś powodu to Pana bardzo martwi i porusza,dlatego warto byłoby się temu bliżej przyjrzeć. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, to co Pan opisuje trochę wygląda jak trudność z uznaniem granic żony, z mniej lub bardziej świadomą chęcią ingerencji w jej osobistą sferę. Żona ma prawo do wyboru płci lekarza i po Pana stronie jest prowadzenie sobie z tym faktem. Pojawiajacą się zazdrość można postrzegać jako swoje przeżycie i starać się je obserwować wewnetrznie. Warto przykładowo odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chciałby Pan tam iść, co miałoby to Panu dać, w jaki sposób Pana obecność w gabinecie byłoby łatwiejsze do zniesienia. Taka nadmiarowa zazdrość może być również powiązana z zaniżonym poczuciem własnej wartości. Warto popatrzeć na siebie również pod tym kontem. Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą. Taką wizyta może pomóc przyjrzeć się bardziej Pana przeżyciom i w efekcie poprawić Pana samopoczucie w związku. Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba
Dzień dobry. Zazdrość jest jedną z emocji, które nam towarzyszą, a każda z emocji jest ważna i potrzebna. Jednakże jeśli emocje są zbyt nasilone i nieadekwatne do sytuacji czy zdarzeń warto się temu przyjrzeć. Odczuwa Pan znaczny dyskomfort z powodu swoich odczuć i nadmienia o różnicy zdań z żoną. Z pewnością warto w takiej sytuacji skonsultować się z psychologiem.