Moja wnuczka ma dwa latka, od dwóch dni ma wysoką temperaturę do 40 stopni.podają jej czopki na spęd

2 odpowiedzi
Moja wnuczka ma dwa latka, od dwóch dni ma wysoką temperaturę do 40 stopni.podają jej czopki na spędzenie temperatury. Wczoraj synowa była z nią u lekarza. Osłuchowo wszystko ok, nie ma objawów przeziębienia, uszy ok.
a dzisiejszej nocy temperatura prawie 41 stopni i płakała, że boli ją brzuszek, cała się trzęsła. Czopek, okłady i chwilowo przeszło.
Co mamy robić?
Witam. Samo obniżanie zbyt wysokiej temperatury trudno nazwać właściwą terapią. Odpowiedź krótka na zadane pytanie - należy dziecko leczyć. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Wysoka gorączka może być objawem wielu schorzeń , podobnie bóle brzucha. W takiej sytuacji należy obniżać gorączkę oraz wykonać podstawowe analizy- CRP, morfologia i badanie ogólne moczu,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel