moja waga prawidłowa/ nieprawidłowa

3 odpowiedzi
Dzień Dobry!
Mam 172 ( wzrost) i ważę 62 a chciałabym ważyć 54 i nie wiem czy to jest dobry pomysł
Witam!
Aktualnie Pani BMI wynosi niecałe 21 kg/m2 i wskazuje na normę. Pani masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu, a masa 54 kg wskazywałaby już na niedowagę. Wskaźnik masy ciała nie jest doskonały i ma pewne ograniczenia, dlatego rekomendowałabym wykonanie dodatkowo analizy składu ciała i sprawdzenie jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie. Na podstawie pomiaru można będzie ustalić bardziej szczegółowe cele i zdecydować czy redukcja masy ciała jest naprawdę konieczna.
Pozdrawiam!

Dzień dobry, nie znam Pani wieku, składu ciała, więc trudno odpowiedzieć mi na to pytanie. Najlepiej udać się do dietetyka, który wykonuje pomiary składu ciała i na tej podstawie oceni jaka masa ciała byłaby dla Pani optymalna. Jeśli jest Pani z Warszawy lub okolic, to chętnie Pani pomogę :-)
W tym momencie Pani waga mieści się w granicach normy. Najlepiej wykonać analizę składu ciała, by poznać Pani parametry, w tym stosunek tkanki tłuszczowej do mięśniowej, wtedy będzie można oszacować jaka masa ciała będzie dla Pani najodpowiedniejsza. Pozdrawiam, Łasek Natalia