Moja suczka ktora ma 1rok i 3 miesiące rasy york biewer od paru dni w nocy podczas snu wydaje dziwne

2 odpowiedzi
Moja suczka ktora ma 1rok i 3 miesiące rasy york biewer od paru dni w nocy podczas snu wydaje dziwne dzwieki, taki jakby placz glosny, krzyk i oddaje mocz po siebie. Raz zdarzylo sie cos takiego miesiac po sterylizacji gdy ogladalismy tv zasnela i obudzila sie ze strasznym krzykiem tak jak spala taka wygieta jakby nie mogla sie wyprostować. Gdy wzięłam ja na rece taka wygieta zesikala sie i jakos pomału postawilam ja na nogi. Myślałam ze po prostu zle spala. Ale po miesiacu, wlasnie taki atak w nocy, jednej nocy byly dwa. Dzisiaj byl jeden podczas snu ale inny odglos jakby szybkie, ciezkie oddychanie, chrapanie, tez mocz oddany pod siebie, gdy mylam jej pupke zwymiotowala zolta wydzielina jakby woda i biala piana. Później poszlismy spac i jak wstala jakby zarzucalo ja na kazda strone nie mogla ustac na nogach. Lekarz zbadal pieska brzuszek gardlo niby ok mam jeszcze mocz zanieść do badania. Wydaje mi się że to cos powazniejszego. Co powinnam jeszcze zrobic, jakie badania wykonać?
Witam

Oczywiście Decyzje w tej sprawie powinien podjąć lekarz prowadzący, który widzi pacjenta. Badanie moczu i morfologia to podstawa. Kolejnym badaniem, które powinno się wykonać, jest USG Jamy brzusznej. Przyczyn takiego zachowania może być wiele, od stanów zapalnych po zrosty pooperacyjne Czy zaburzenia behawioralne. Życzę powodzenia i dużo zdrowia dla pieska.

z wyrazami szacunku

lek wet Piotr Dorosz

Piesek wymaga szczegółowego badania klinicznego, w tym także pod kątem schorzeń neurologicznych. Podstawą jest natomiast wykonanie badania laboratoryjnego krwi (morfologia, biochemia, elektrolity, glukoza). Zalecałabym konsultacje z lekarzem weterynarii specjalizującym się w neurologii. O ile to możliwe, proszę nagrać przebieg ataku, aby móc pokazać go lekarzowi. Proszę nie zwlekać.