Moja mama/lat 64 jest po usunięciu prawie całej trzustki wrzesien 2017/rak trzonu trzustki/ i leczen
1
odpowiedzi
Moja mama/lat 64 jest po usunięciu prawie całej trzustki wrzesien 2017/rak trzonu trzustki/ i leczeniu uzupełniającym Gemcytatabiną. Niestety od kilku tygodni ma silne bóle brzucha promieniujące na plecy/piekący ból. w TK wyszło prawdopodobnie naciek wokól początkowych odcinków pnia trzewnego-progresja, wątroba b/z w okolicy wnęki wątroby widoczne są powiększone węzłow chłonnych z punktowymi zwapnieniami. Proponowane jest leczenie paliatywne, czy tylko to można zrobić na tym etapie choroby, mama czuję się pomimo tych bólów dobrze ,je nie traci na wadze, tylko te silne bóle. Proszę o informacje
Dzień dobry
przy dobrym stanie ogolnym; dobrych wynikach morfologi i i biochemii - można rozważać próbę chemioterapii II rzutu;
to też jest leczenie paliatywne (terapia paliatywna to nie tylko postępowanie objawowe)
pozdrawiam
przy dobrym stanie ogolnym; dobrych wynikach morfologi i i biochemii - można rozważać próbę chemioterapii II rzutu;
to też jest leczenie paliatywne (terapia paliatywna to nie tylko postępowanie objawowe)
pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Jestem w 12 tygodniu ciąży. Boli mnie bardzo 8 i dziaslo, dostałam szczekoscisku do tego bolące ucho i gardło. Przyjmuje zastrzyki clexane 0,6 czy mimo to lekarz może mi wyrwać 8?
- Czy 6 tyg niemowlakowi mozna podawac jednoczesnie syrop ranitidine i debridat
- Ostatnio mam bardzo dziwne objawy. Zaczęło się to ok miesiąc temu, a objawy są coraz gorsze. Mam osłabione czucie w rękach i nogach (mam nogi jak z waty przy chodzeniu). Dodatkowo zawroty głowy, uczucie jakby mnie ściągało na prawą stronę, wtedy ciężko mi się oddycha, serce bardzo szybko bije…
- Czy po cytologii mozna wspolzyc jesli nie ile powinno sie odczekac
- Czy usuwanie odcisku jest zabiegiem bolesnym?
- Przyczyny fascykulacji m. łydek ok 4 lat? Usg Doppler wykazał uszkodzenie m. brzuchatych łydek. Emg bez uwag oprócz fascykulacji m. łydek. RM odc. lędźwiowy 2 przepukliny z kolizją.RM głowy torbiel szyszynki bez zmian po roku. RM szyji mały naczyniak. Łydki pieką, bolą przy dotyku. Fascykulacje…
- Jak wygląda zabieg usunięcia torbieli z mózgu? Czy jest to bardzo niebezpieczne?
- Od 3dni źle się czuję. Myślałam że to zwykle przeziębienie. Pierwszego dnia dostałam gorączki ponad 38stopni, kupiłam saszetki Theraflu które zawsze mi pomagały. Temperatura zeszła, ale zauważyłam wysypke na dekolcie ( tylko w tym miejscu i nie swedzi ). Jestem osłabiona, ciągle się pocę. Chwilowo…
- Jak można odbudować spiłowaną dolna piątkę robioną pod most protetyczny?
- Wykryto u mnie potworniaka czy musze miec zabieg czy da sie jakimis lekami usunac ,lub inna metoda,
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.