Moja mama jest częściowo niepełnosprawna, choruje od lat na nieoperacyjny nowotwór. Teoretycznie jes

1 odpowiedzi
Moja mama jest częściowo niepełnosprawna, choruje od lat na nieoperacyjny nowotwór. Teoretycznie jest na badaniach regularnie, ale lekarze nie znają jej trybu życia na co dzień - mama o tym nie mówi lekarzom. Twierdzi, że świetnie się czuje, mimo że prawie nic nie je. Tłumaczy to w ten sposób, że nie ma ochoty na jedzenie i nie chce słyszeć o lekarzach. Podejrzewam, że może być niedożywiona. Czytałam o napojach Nutridrink stosowanych m.in. u pacjentów z chorobami neurologicznymi i nowotworami. Nie jestem pewna, do jakiego lekarza ostatecznie mogę ją skierować w tej sprawie, aby zalecił jej spożywanie tych napojów. Wierzę, że gdy dostanie zalecenie lekarskie, to dostosuje się do niego prędzej, niż jeśli ja poproszę, aby przyjmowała napoje. Proszę o pomoc.
Nutridrinki są nierefundowane i dostępne bez recepty, więc nie ma znaczenia, kto je mamie zaleci, może być to lekarz prowadzący chorobę nowotworową, może być to lekarz POZ. Brak apetytu i spadek masy ciała to częste objawy w zaawansowanej chorobie nowotworowej, proszę poinformować o tym lekarzy prowadzących, być może zalecą dodatkowe preparaty (na receptę).