Moja koleżanka z czasów studiów z którą niedawno się spotkałam opowiedziała mi o pewnym problemie, m

1 odpowiedzi
Moja koleżanka z czasów studiów z którą niedawno się spotkałam opowiedziała mi o pewnym problemie, mianowicie ma ona syna l. 12, który nigdy nie był na nic szczepiony, koleżanka ta była pod presją swojego partnera, który był antyszepionkowcem, rozstali się jednak oni dwa lata temu. Syn koleżanki, zachorował, ma przepukline na jądrze. Nie był jednak nigdy u lekarza. Koleżanka jest w bardzo ciężkim stanie psychicznym i emocjonalnym, gdyż wie, że to poniekąd jej zaniedbanie oraz presja partnera sprawiły, że jej dziecko może w przyszłości ponosić konsekwencje z racji braku szczepień. Koleżanka boi się iść do lekarza, bo nie wie czy może ponieść tego jakieś finansowe konsekwencje, jaki i czy dziecko będąc hospitalizowane nie zarazi się jakąś chorobą. Bardzo chciałabym jej pomóc, bo to bardzo poważna sprawa, jednak nie wiele w tym temacie wiem, bo sama nie mam dzieci. Tak, więc moje pytanie brzmi czy w jakiś sposób można uzupełnić szczepienia w tym wieku i czy trzeba to gdzieś zgłosić i ew. Jakie konsekwencje może ponieść koleżanka.
Nie należy się obawiać kary finansowej i zwyczajnie jak najszybciej zgłosić do swojego lekarza rodzinnego, który zaplanuje realizację niezbędnych (i możliwych do podania) szczepień.