Moja kobieta ze mną zerwała. Jak sobie poradzić?

3 odpowiedzi
Dzień dobry, proszę o poradę jak dojść do siebie. Ostatnio zerwała ze mną kobieta, z którą byłem i mieszkałem od 4 lat. Teraz wszystkie obowiązki spadły na mnie. Sam muszę zadbać o to, co zrobić do jedzenia, wpierw idąc po zakupy, prać brudne ciuchy i je prasować. Nie mam na to wszystko czasu. Niestety nie mam pieniędzy na co dzienna pralnię, sprzątaczkę i jedzenie w knajpie. Jak mam sobie poradzić?
Witam, najwyraźniej przyszedł czas, aby mógł się Pan zastanowić, po co Panu jest portrzebna relacja, czego Pan oczekuje od kobiety oraz co jest w stanie jej zaoferować. Pyta Pan jak sobie poradzić w sytuacji, kiedy samodzielnie odpowiada Pan za własne życie. Pisze Pan, że nie ma na to czasu. Czy na pewno to jest kwestia czasu?

Dzień dobry, ze względu na to, że to nowa sytuacja to musi się Pan do niej przyzywczaić. Proszę sobie ustalić plan dnia. Codziennie wieczorem przez snem rozpisać sobie czym musi się Pan zająć dnia następnego z podziałem na czynności i czas w którym musi je Pan wykonać. Na pewno to Panu ułatwi "ogarnięcie" aktualnej sytuacji. Pozdrawiam
Dzien dobry, z opisanej sytuacji wynika, ze po 4 latach związku rozstał sie Pan z parntnerka. Sytuacja, w której sie Pan znalazł, niewątpliwie musi być dla Pana trudna: przyzwyczaił sie Pan do pewnego stylu życia, mógł Pan liczyć na partnerkę jeśli chodzi o codzienne obowiązki. Niestety, każde rozstanie to zmiana, która wymusza na nas reorganizacje naszego życia. I paradoksalnie, często może nam to tylko wyjsć na dobre. Musi Pan na nowo nauczyć sie zarządzać czasem: jest Pan teraz sam, wiec plan dnia musi uwzględniać czas na zakupy czy tez porządki w domu. Być może ma Pan kogoś z bliskiego otoczenia, kto mógłby pomoc zaplanować dzien. Zakupów nie trzeba robić codziennie, tak samo prania. Z czasem na pewno uda sie Panu wypracować swój własny system i wtedy obowiązki domowe nie bedą stanowiły dla Pana większego problemu. Zastanawia mnie tylko czy po 4 latach związku i odejściu partnerki gotowanie i pranie to jedyny problem z którym musi Pan sie zmierzyc. W koncu bycie w związku przez kilka lat powinno wiązać sie z wieloma uczuciami, a smutek po rozstaniu wydaje sie być naturalna reakcją. Musi Pan dać sobie czas na przystosowanie sie do nowej sytuacji: pogodzenie sie, ze nie ma obok Pana bliskiej osoby. Nie tylko jest to strata pod względem fizycznym, ale także i emocjonalnym. Jeśli w dalszym ciągu planowanie codziennych czynności bedzie sprawiało Panu duże problemy sugeruje wizytę u psychologa. Pozdrawiam, Katarzyna Wojciechowska.