Moja kobieta ma 43 lata od pewnego czasu zle sie czuje w dniu 15 stycznia 2018 roku bylem z nia u ps

3 odpowiedzi
Moja kobieta ma 43 lata od pewnego czasu zle sie czuje w dniu 15 stycznia 2018 roku bylem z nia u psychiatry na badaniach lekarz przepisal jej lekki oto nazwy ZOMIREN SR 0,5mg oraz FAXIGEN XL żona zaczela je brac tak jak miala tzn zomiren 1 tabletka wieczorem a ten 2 lekk 1 tabletka rano , ale wczoraj jak wrociła z pracy to byla jakas masakra dzisiejsza noc nie przespana caly czas bierze ja na wymioty nic jej sie nie chce mowi ze slaba jest nie wiem czy to po lekkach taka wczesniej tez tak bywalo ale nie az tak na wypisach z SORU ma napisane nerwica leczy sie na serce a serce ma ponoc zdrowe pomocy prosze
Witam, wenlafaksyna (Faxigen) to dobry, skuteczny lek, ale mogą być po jego włączeniu przejściowe problemy- po prostu organizm musi się zaadaptować do nowej substancji. Zwykle nie trwa to długo, kilka dni, do tygodnia. Warto uzbroić się w cierpliwość i przetrwać te objawy. Gdyby jednak się przewlekały- trzeba zgłosić się do psychiatry, może zmodyfikuje leczenie. Użyję tu pewnej analogii- po założeniu aparatu ortodontycznego zęby bolą i odczuwa się dyskomfort, ale celem są proste zęby, więc trzeba się "przemęczyć", podobnie jest z lekami przeciwdepresyjnymi- warto przetrwać początkowe trudności, skoro nagrodą będzie poprawa samopoczucia. Pozdrawiam.

Jaką dawkę Faxigenu żona przyjmuje? Gorąco pozdrawiam. Piotr Markowski
Jeśli leki miała zapisane na " nerwicę" to na początku terapii po Faxigenie objawy mogą się nasilić. Jeśli to pogorszenie nie jest zbyt duże to warto to przetrzymać i najczęściej po tyg mija a ogólny stan zaczyna się poprawiać. Jeśli są bardzo nasilone to lek trzeba zmienić. Kontrolować ciśnienie krwi. Faxigen czasami je podwyższa. Generalnie leki typu Faxigenu działają po ok 2 tyg zażywania. Wcześniej obserwujemy skutki uboczne, które często mijają z czasem. Inaczej jest z Zomirenem. Jest to lek przeciwlękowy. Jest lekiem uzależniającym i nie należy go stosować więcej niż ok. 2 miesiące. Działa od pierwszego dnia, ale tylko na lęk. Proponuje kontakt z lekarzem, który zlecił w/w leki i skonsultowanie z nim obserwowanych objawów.