Moja dziewczyna ma problem z pęcherzem od 3 miesięcy. Zaczęło się od bakteryjnego zakażenia pochwy,

1 odpowiedzi
Moja dziewczyna ma problem z pęcherzem od 3 miesięcy. Zaczęło się od bakteryjnego zakażenia pochwy, jest podatna na tą przypadłość "?" Ginekolog wypisał tylko leki zwane Fuarginium, chyba tak się pisze i jakiś zastrzyk jednorazowy w maści Gynazol. Na jakiś czas pomogło, lecz po około 2 tygodni powróciło, tylko z dodatkowymi dolegliwościami m.in, tj promieniujący ból w okolicy lędźwiowej z przodu i z tyłu, silne szczypanie cewki moczowej, nieprzyjemny zapach moczu jak i problem z oddawaniem moczu; ciągłe uczucie nieopróżnienia. Co w takim przypadku należy zrobić teraz, podczas panowania epidemii ? Przepraszam z góry za tak obszerne pytanie, ale chciałbym się bardzo dowiedzieć na ile to może być poważne.
Witam, te objawy mogą świadczyć o infekcji układu moczowego. W takiej sytuacji dobrze jest wykonać badanie ogólnie moczu oraz posiew moczu. Antybiotyk można włączyć po potwierdzeniu infekcji w badaniu ogólnym moczu i ewentualnie na podstawie posiewu zmodyfikować leczenie, jeśli okaże się to konieczne. W związku z dolegliwościami okolicy lędźwiowej warto wykonać też USG brzucha, chociaż bóle te mogą też być związane z infekcją układu moczowego. Wstępne leczenie może być w ramach telekonsultacji i najpewniej nie wymaga wizyty stacjonarnej. Kwestie zapalenia pochwy proszę natomiast uzgodnić z ginekologiem. Pozdrawiam