Moja córka (15 marca kończy 6msc) w poniedziałek dostała gorączke 38,6 .. Gorączka utrzymywała się d

3 odpowiedzi
Moja córka (15 marca kończy 6msc) w poniedziałek dostała gorączke 38,6 .. Gorączka utrzymywała się do środy..
Nasza pani doktor stwierdziłaże to ostre zapalenie gardła przepisała ospamox.
Od środy od 22giej gorączki już nie ma. Natomiast dzisiaj pojawiła się wysypka na tułowiu i z tyłu głowy oraz na szyi.
Byłam znowu u pani doktor. Powiedziała że gardełko już jest fajne różowe a co do wysypki nie ma pojęcia z jakiego powodu się pojawiła. I tutaj pojawia się pytanie skąd ta wysypka ? Dodam, że nie używami nic nowego z czym dziecko miało by kontakt .. Nowości w jadłospisie też nie wprowadzałam w ostatnich dniach.
Witam
Wysypka może być osutką po antybiotyku penicylinowym lub w przebiegu infekcji wirusowej i zapalenia gardła. Jeśli gardło jest lepsze to mononukleoza wykluczona.
Pozdrawiam Grzegorz Osmenda

Przede wszystkim z powodu infekcji, bardzo to jest częste. Po antybiotyku w tym wieku wysypki są rzadko.
Witam Panią

Nie widzę wysypki, ale jeśli była wysoka temperatura, to mogły pojawić się tzw potówki czerwone od przegrzania; nie widząc zmian nie mogę jednak stwierdzić, czy zmiany nie są spowodowane przez Ospamox- jest to penicylina, ale leki te mogą powodować tzw osutkę plamisto - grudkową, na twarzy, yszyi i tylowiu, niezależnie od wieku.
Pozdrawiam!