Moja córeczka ma w tej chwili skończone 10tygodni po urodzeniu stwierdzono refluks dostał w szpitalu

4 odpowiedzi
Moja córeczka ma w tej chwili skończone 10tygodni po urodzeniu stwierdzono refluks dostał w szpitalu Nutramigen i po kilku dniach wpisano nas do domu. Od 2 dni martwi mnie jej wypijanie małych ilości mleka dziś np wypiła do tej pory od godziny 6.50 do godz 13.30 205ml martwię się. Dobowo wypijala 540 czasem 600ml. Jest uśmiechnięta i kontaktowa. Proszę o porade
Czasami dzieci zjadają mniejsze objętości mieszanek. Jeśli dziecko zwiększa ( nawet niewiele) masę ciała to można poczekać kilka dni. Jeśli zmniejsza się masa ciała - to wymaga konsultacji lekarskiej. Może trzeba też wykonać badanie ogólne moczu.

Witam,
Spokojnie! Najważniejsze to sprawdzić jak dziecko nabiera na masie ciała, i jak ogólnie się rozwija. Proponuję okazjonalnie (co pare dni lub co 1-2 tygodnie etc.) zważyć dziecko albo w domu albo udać się do najbliższej przychodni i poprosić pielęgniarki o pomoc przy tym. Jak mamy już masę ciała, proponuję nanieść je na siatkach centylowych (albo w książęce zdrowia dziecka lub na elektronicznych dostępne np. na siatkicentylowe.edziecko.pl/).
Jeżeli dziecko ładnie przybiera na masie, i pozostaje w swoim kanale centylowym - to jesteśmy zaspokojeni. Jeżeli będą dalej powody do niepokoju, proponuję udać się do pediatry.
Więcej informacji może Pani uzyskać na stronie 1000dni.pl - gorąco polecam :D
Dużo zdrowia życzę!
Dzień dobry , chyba trudno niepokoić się po kilku godzinach , ważna jest ocena całej doby spożycia pokarmu , no i oczywiście samopoczucie i zachowanie dziecka . Może zrobiła sobie naturalna przerwę ? Poza tym patrzymy na przybieranie na wadze i ogólny rozwój dziecka :-) pozdrawiam
Jeżeli dziecko przybiera na wadze (niepokoi nas przyrost < 500 g/miesiąc) możemy obserwować dziecko. W przypadku przedłużania się obniżonego łaknienia do rozważenia jest wykluczenie zakażenia układu moczowego (raczej wykluczenie skoro córeczka jest pogodna, nie ulewa) oraz wizyta u pediatry. Pozdrawiam