Mój wnuczek ma 2.5lat od paru dni zaczął się jakość i bardzo wstydzić

1 odpowiedzi
Mój wnuczek ma 2.5lat od paru dni zaczął się jakość i bardzo wstydzić
Szanowna Pani,

proszę wziąć pod uwagę, że rozwój każdego dziecka ma swoją specyfikę i przebiega w swoim własnym i indywidualnym tempie. Zwykle rodzice oraz dorośli, którzy uczestniczą w procesie wychowania dziecka, podejmują działanie, które mogą być sprzyjające lub ograniczające rozwój dziecka. Zachęcam do bacznej obserwacji chłopca i znalezienia odpowiedzi na pytania, w jakich sytuacjach dotyczących dnia codziennego, wnuczek czuje zakłopotanie i jak to Pani określiła, "wstydzi się". Zalecam również podjęcie decyzji w zakresie wykonania diagnozy logopedycznej, która pomogłaby bliżej poznać specyfikę rozwoju Państwa dziecka.

Z poważaniem,
dr Marzena Major