Mój Tata otrzymał wczoraj wynik badania rezonansem prostaty, którego treść jest następująca: "Badan

2 odpowiedzi

Mój Tata otrzymał wczoraj wynik badania rezonansem prostaty, którego treść jest następująca:

"Badanie aparatem 1.5T. Gruczoł krokowy niejednorodny o wymiarach 46x42x47 mm. Budowa strefowa zachowana.
W strefie obwodowej lewego płata widoczny jest obszar o niskim sygnale T2 o wymiarach 16x8 mm, wykazujący cechy umiarkowanej restrykcji dyfuzji - Piradis v2-5.
Obszary niskiego sygnału w strefie obwodowej prawego płata bez cech restrykcji dyfuzji o wymiarach 21x8 mm - Piradis v2-3.
Cechy BPH strefy przejściowej.
Torebka gruczołu zachowana. Pęcherzyki nasienne w normie.
Bez cech nacieku odbytnicy i pęcherza moczowego.
Węzły chłonne niepowiększone.
Objęte badaniem obszary struktury kostne bez podejrzanych ognisk."

Czy jest czym się przejmować? Tata boi się, że wynik jest zły, stąd szukam opinii specjalistów. Oczywiście jest umówiony na wizytę lekarską, ale dopiero pod koniec sierpnia, dlatego chciałbym go trochę uspokoić, jeśli jest to możliwe.
Dodam, że od kilku lat regularnie bada się jak również odwiedza lekarza w związku z wynikami PSA, które ma ponad normę, ale to wszystko.

Szanowni Państwo, jeśli dobrze odczytałem to w rezonansie jest obszar pirads 5 . Przy podwyższonym psa trzeba wykonać biopsję standardową oraz celowaną ( w miejsce opisywane w rezonansie).
Sugeruję wizytę: Biopsja prostaty - 1 500 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wynik wieloparametrycznego rezonansu magnetycznego prostaty wskazuje potencjalne cele biopsyjne. To nie jest diagnoza, diagnozę stawia się dopiero na podstawie badania histopatologicznego pobranych bioptatow prostaty.