Moj syn Nikodem lat 10 gryzie wszystko co popadnie: koszulki, spodnie na kolanach, pilot, deske od l

3 odpowiedzi
Moj syn Nikodem lat 10 gryzie wszystko co popadnie: koszulki, spodnie na kolanach, pilot, deske od lozka, olowki, dlugopisy i mogla bym tak wymieniac widac ze on tego nie kontroluje jedtne co robi "celowo" to zjada papier malymi gryzami zuje i zjada mimo ze mu zabraniam. W dodatku notorycznie klamie nawet w najdrobniejszych rzeczach wszystkieho sie wypiera. Jak moge mu pomoc? Zauwazylam tez ze bddac w domu najchetniej wciaz by cos jadl byle miec zajecie panie w szkole tez sie skarza ze nikod3m jest wciaz w ruchu przynosi co chwile uwagi
Dzień dobry. Proponuje udać się do psychologa, który pracuje z dziećmi te objawy mogą sugerować różne podłoża, dlatego warto zrobić diagnostykę w kierunku rozwojowym, jak i psychicznym. Zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Niewątpliwie Nikodem jest dzieckiem nadpobudliwy. Jest wiele ćwiczeń i zabaw, które wyciszają, uczą koncentracji, uwagi i skupienia. To jedzenie papieru i gryzienie ubrań może być związane z nadmiarem napięcia u chłopca. Dobrze by było pójść na wizytę do psychologa. Z własnego doświadczenia wiem, iż dzieci robią różne dziwactwa chcąc zamanifestować, iż są w trudnej sytuacji. Dziecku trudno jest do tego dotrzeć i odpowiedzieć na pytanie co się z nim dzieje i po co to robi. Wówczas pracuję przy pomocy rysunków, zabaw. Dobry diagnosta po spędzeniu czasu z dzieckiem będzie wiedział czy zaburzenia zachowania mają podłoże sytuacyjne, czy są związane z zaburzeniami rozwojowymi. Czasem łatwiej jest powiedzieć obcej Pani co się dzieje aniżeli bliskim, bo dzieci mają coś takiego co się nazywa dziecięcy egocentryzm i związaną z tym tendencję do brania odpowiedzialności za wszystko co się złego dzieje. Może dzieje się coś za co syn czuje się winny i nie chce pani martwić. Pozdrawiam serdecznie Patrycja Abbink
Dzień dobry. Jeżeli dziecko nie wykształciło do tej pory odpowiednich mechanizmów regulacji emocji, najprawdopodobniej jest to sposób radzenia sobie z niepokojem, złością, dezorientacją lub strachem.
W mojej ocenie warto skonsultować się z psychologiem, który będzie miał możliwość wsparcia Nikodema w procesie pozyskania odpowiednich kompetencji, niezbędnych do przezwyciężania problemów emocjonalnych i behawioralnych. Niezwykle skuteczną formą wsparcia rozwoju dziecka, jest metoda Bena Furmana "Kid's Skills", którą z sukcesami praktykuję w gabinecie podczas pracy z dziećmi. Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.