Mój syn miał stwierdzony syndromy adhd w przedszkolu, teraz ma 9,5 lat i zauważam syndromy zespołu a

3 odpowiedzi
Mój syn miał stwierdzony syndromy adhd w przedszkolu, teraz ma 9,5 lat i zauważam syndromy zespołu aspargera gdzie powinnam się z nim udać ma problemy z rówieśnikami , prowokują go a on wybucha agresja trudno mu być elastycznym,nie je niczego czerwonego ma obrzydzenie do śliskich rzeczy , martwi mi nie to że nie pozwala siostrze mówić tylko jak się z nim bawi to jest oki, a jak się bawi sama to krzyczy że go to denerwuje go jej głos, jest bardzo gadatliwy , ostatnio ciągle interesuje go kto ile ma cm , z czego dany przedmiot jest zbudowany ( np czy z aluminium), bardzo chce mieć kolegę ale przeważnie jest ignorowany jak mogę mu pomóc czy trening umiejętności społecznych by mu pomógł?ponadto jest niezdarny , impulsywny , zawsze chce być pierwszy, moje tłumaczenia na nic się zdają , gdy był mały nie rozumiał ironii,bardzo proszę o poradę co mam zrobić
Dzień dobry. Może Pani skorzystać z pomocy poradni psychologiczno-pedagogicznej w której Pani syn uzyska pomoc. Dobrym rozwiązaniem będzie terapia nastawiona na wsparcie syna w różnych sytuacjach społecznych i tłumaczenie mu zasad funkcjonowania między ludźmi oraz emocji jakie może on wywoływać u innych ludzi. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Witam,
Pierwsze kroki może Pani skierować zarówno po odpowiednią diagnozę jak i po konkretną pomoc do poradni psychologiczno-pedagogicznej, do której np. przynależy szkoła Pani synka. Będzie to pomoc nieodpłatna a diagnozy z placówek państwowych mają znaczenie ewentualnym późniejszych korzystaniu z form pomocy jak np. nauczyciel wspomagający w szkole czy możliwość pójścia do prywatnej placówki (mającej specjalistyczne zaplecze psychologów, pedagogów) z dofinansowaniem. Ważne by na początku dobrze zidentyfikować trudności, postawić diagnozę. Na pewno Pani osobiste zaangażowanie w pracę z synem przyniesie duże owoce, być może będzie potrzebne będą zajęcia obejmujące pracę nad integracją sensoryczną. Rzetelnie przebadane dziecko oraz prawidłowa diagnoza dużo wyjaśnią, gdzie należy się udać po wsparcia oraz jak należy samemu pracować z dzieckiem.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek
Witam , w Pani przypadku nalezy zapisac syna na badania do rejonowej poradni pedagogiczno-psychologicznej opisujac objawy jakiexu niego wystepuja.Nalezyczobaczyc jego poziom inteligencji roxwoj z rówieśnikami,poziom konfliktow w domu zespol terapeutow i opiniujacychw poradni (psycholog pedagog) powinien ocenic stopien trudnosci u dziecka i zastosowac terapie dla niego.Nalezy badac poziom ADHD jesli byl rozpoznany wczesniej.Zachecamy do pracy emocjonalnej z synem.Tamara Bogdanowicz,psycholog,Krakow.