Mój syn ma zaburzenia psychiczne, mimo, że ma dopiero 6 lat. Jak mu pomóc?

4 odpowiedzi
Witam. Mój 6-letni synek wczoraj w wielkim płaczu powiedział do mnie, że lepiej, żeby umarł, że tak będzie lepiej. Płakałam razem z nim. Zauważyłam, że ma duże spadki nastroju, sam się dołuje i pogrąża w negatywnych myślach. Sytuację tego typu są około raz w tygodniu. Na co dzień jest bardzo pogodnym i wesołym dzieckiem, ww. zachowania mają miejsce gdy złapie go taki pesymizm. Moje pytanie dotyczy tego, czy to wymaga konsultacji psychiatrycznej, czy też to tylko chwilowy spadek nastroju? Bardzo się o niego martwię.
Witam. Podstawowe pytanie brzmi: jak długo występują problemy z synem i jaka jest sytuacja rodzinna? Zwykle to co dzieje się z dzieckiem jest odzwierciedleniem problemów rodzinnych/małżeńskich rodziców. Być może pojawiły się jakies trudności w szkole? Tego typu zachowania u dziecka zawsze są niepokojące. Myslę, że najrozsądniej będzie zgłosić się do psychologa dziecięcego w celu konsultacji. Wspólnie z psychologiem podejmiecie decyzje co do dalszej terapii i jej rodzaju. Do rozważenia pozostaje też konsultacja z psychiatrą dziecięcym.

Myślę, że w celu uspokojenia się warto skonsultować syna z psychiatrą dziecięcym. Pozdrawiam Renata Palmowska
Proszę zgłosić się na wizytę do psychologa dziecięcego, a w kolejności jeśli byłaby taka potrzeba lekarza psychiatry dziecięco młodzieżowego. Niestety przyjmuję tylko dorosłych. Nie posiadam specjalizacji z psychiatrii dziecięco młodzieżowej. Wyszukiwarka znany lekarz.pl błędnie wyświetla mój profil przy wyszukiwaniu psychiatrów dziecięcych.
Nie bagatelizowałbym tego. Nawet jeśli są to "chwilowe spadki nastroju". Nie sądzę by to była choroba a prawdopodobnie trudne momenty rozwoju. Proponuję konsultacje psychologa. Jeśli syn chodzi do szkoły to może u psychologa lub pedagoga szkolnego? Jeśli nie to można w Internecie wyszukać najbliżej mieszkającego psycholog lub poradnię psychologiczną. I tam się zgłosić. Gwałtowne zmiany nastroju są dość częste u małych dzieci. Proszę pamiętać, że syn nie dysponuje jeszcze (jak wszystkie dzieci w tym wieku) możliwością zwerbalizowania przeżyć . Szczególnie gwałtownych. I dlatego pomoc psychologa będzie istotna.