Mój syn, 3,5 roku. Bardzo mało choruje, ostatnią gorączkę miał w wieku 1,5 roku. Ale mam problem z k

3 odpowiedzi
Mój syn, 3,5 roku. Bardzo mało choruje, ostatnią gorączkę miał w wieku 1,5 roku. Ale mam problem z katarem! Wraca co 2 - 3 miesiąc. Jest zielona gęsta wydzielina i mimo stosowania sprayów do nosa, inhalacji z solą fizjologiczną (2 razy dziennie) to katar utrzymuje się około 2 tygodnie, bezgorączkowo, gdy wydzielina spływa do gardła jest nauczony ją wypluwać. Ten katar nie powoduje większych chorób. Zwyczajnie wraca co kilka miesięcy. Jak z tym walczyć?
Proszę o kontakt telefoniczny

Jeżeli dziecko chodzi do przedszkola i ma co kilka miesięcy katar, z którym nie wiąże się zapalenie oskrzeli ani zapalenie uszu, to w mojej ocenie jest to dziecko jak najbardziej zdrowe!. Postępowanie przy katarze przez Panią opisane jest prawidłowe. Jeżeli poza tym co Pani napisała występuję inne niepokojące objawy, które mogłyby sugerować alergię - należy zgłosić się do alergologa. Z wyrazami szacunku. Aleksandra Piotrowska
Witam. Przyjmuje się że katar leczony i nie leczony trwa około tygodnia. Jeżeli trwa dłużej i występuje dość często to może mieć podłoże alergiczne. Zalecałbym konsultację pediatryczną a następnie ew. specjalistyczną. Pozdrawiam Dr J.Czelej