Mój syn 20-miesięczny ma próchnicę na jedynkach górnych. Myjemy mu zęby po każdy posiłku, niestety d

5 odpowiedzi
Mój syn 20-miesięczny ma próchnicę na jedynkach górnych. Myjemy mu zęby po każdy posiłku, niestety dopiero od niedawna przestał jeść w nocy. Czy we Wrocławiu jest możliwość lapisowania chlorkiem cynku? Czytaliśmy, że ta metoda jest mniej skuteczna. Byliśmy już u 2 stomatologów, pierwszy ( na samym początku pojawienia się zmian) stwierdził, że to złą mineralizacja. Drugi, mimo, że zmiany były już dobrze widoczne zalecił dokładną higienę i nic poza tym, ponieważ w swoim gabinecie nie impregnują zębów. Jednak zmiany postępują i martwimy się o kolejne zęby.
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wiadomość.
Witam z własnych doświadczeń wiem ze lapisowanie tzw ,, bezbarwnym,, lapisem jest mniej skuteczne niż klasyczny lapis azotanem srebra . Lapis jest środkiem z wyboru gdyż może on zatrzymać próchnicę oraz ma działanie przeciwbólowe . Gdy dziecko będzie starsze istnieje możliwość leczenia tych zębów .

Przykro mi,ale nie wiem jak przedstawia się sytuacja we Wroclawiu.
Dzień dobry
Polecam lapisowanie azotanem srebra, jest prawdopodobnie dostępne w koszyku świadczeń nfz. Dobrym rozwiązaniem jest również ozonowanie. Gdy dziecko będzie starsze można będzie już przeleczyć zęby z zastosowaniem wypełnienia.
Jeżeli chodzi o Wrocław niestety nie podpowiem odpowiedniej kliniki . Proszę poszukać gabinetów z możlliwościa ozonowania ząbków maluszka . Lapis klasyczny jest to również metoda dobra (mało estetyczna ; lecz u takiego maluszka jest to sprawa raczej drugorzędna). Powyższe zabiegi mają szansę na zachamowanie postępu próchnicy do momentu gdy będzie można będzie założyć wypełnienie. Pozdrawiam
Witam. W swojej praktyce stosuje lapisowanie azotanem srebra rozleglych zmian prochnicowych w zebach mlecznych. Nie wiem jak jest we Wroclawiu. Moj gabinet stomatologiczny miesci sie w Milanowku pod Warszawa.
Mysle, ze lepiej aby dziecko zachowalo "czarne" zeby po lapisowaniu, niz je utracilo i w przyszlosci wyniknal problem ze zgryzem. Przy leczeniu prochnicy nie zapominajmy o mozliowosci wykonania wypelnien glasjonomerowych, ktore sa estetyczne oraz uwalniaja jony fluorowe, dodatkowo chroniac tkanki zeba u dziecka przed wystapieniem prochnicy wtornej.. Oczywiscie ostateczna metoda leczenia - jej wybor - nalezy do lekarza dentysty.Pozdrawiam