Mój problem wyglada tak od pewnego czasu zmagam się z silnym stresem w pracy i czy mogą być tym spow

5 odpowiedzi
Mój problem wyglada tak od pewnego czasu zmagam się z silnym stresem w pracy i czy mogą być tym spowodowane silne duszności i ataki paniki ? Nie wiem co mam w tym kierunku robić . Pozdrawiam.
Witam, opisane objawy mogą mieć związek ze stresem, ale najlepiej skonsultować się z psychologiem, lub psychoterapeutą, aby znaleźć ich źródło i najlepszą metodę leczenia. Pozdrawiam serdecznie.Anna Bernatowska

Witam,
Jesli obecnie w pracy narażony/a jest Pan/Pani na silne oddziaływanie stresu warto udać się do psychologa. Być może należałoby się wspomóc jakimiś środkami od lekarza psychiatry a nawet przebadać się i zadbać o siebie fizycznie. Nie wiem ile stres trwa ale odbija on zawsze piętno na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Warto popatrzeć na to całościowo. Proponuję zacząć od rozmowy z psychologiem.
Pozdrawiam,
A. Podstawska
Witam, zachęcam do kontaktu z psychologiem, ale również ze swoim lekarzem rodzinnym w celu zrobienia sobie podstawowych badań. Oczywiści długotrwały silny stres może mieć związek z duszności i atakami paniki, jednak żeby móc to jednoznacznie stwierdzić potrzebne są dodatkowe informacje. Co to znaczy silny stres, jak długo on trwa, od kiedy pojawiły się lęki i panika, czy choruje Pani na jakieś inne schorzenia itd. Dlatego zachęcam do kontaktu osobistego ze specjalistą.
Pozdrawiam, M. Stasiak-Wieczorek
Dzień dobry,

tak może być. Niejednokrotnie stres, zbyt duża liczba stresorów, zbyt intensywne ich doświadczanie oraz czas ich trwania mają wpływ na zdrowie psychofizyczne. Mogą zatem powstawać m.in. objawy wegetatywne w postaci duszności, uczucia osłabienia, drżenia rąk i innych. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy psychologa, który może nauczyć technik radzenia sobie ze stresem, co doprowadzić może do ich opanowania, wyeliminowania oraz rozwinięcia zachowań adaptacyjnych.

Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek

Dzień dobry. Długotrwały stres jest bardzo obciążający dla psychiki i organizmu. Sugerowałabym dotarcie do przyczyny problemu i jej przepracowanie. Doraźnie może sobie pani pomóc NLP. Hipnoterapia z reguły błyskawicznie pomaga w tego typu sprawach. Serdeczności