Mój problem wygląda następująco: zawsze miałam w miarę regularne cykle miesiączkowe, ok.30 - 33 dni.

6 odpowiedzi
Mój problem wygląda następująco: zawsze miałam w miarę regularne cykle miesiączkowe, ok.30 - 33 dni. Jednak ostatnie dwie miesiączki były zupełnie inne niż zwykle. Przedostatni okres zaczął się od 2-dniowego plamienia (jasnobrązowego) i już w trakcie tych plamień miałam dość mocny ból podbrzusza, tak jakby okres już się zaczął. Kiedy w końcu nadeszło krwawienie było jak na mnie bardzo skąpe a ból brzucha mocny. Kolejna miesiączka przyszła wcześniej niż zwykle, po 27 dniach ale poprzedzona była czterodniowym plamieniem, na przemian jasnobrązowym, różowym i czerwonawym. Po skończonym okresie miałam dzień przerwy i znów pojawiło się lekkie plamienie ze śluzem przypominającym białko jajka (trochę za wcześnie jak na dni płodne). Później plamienie ustało i pojawiło się znów w 10 dniu cyklu (według obliczeń to początek moich dni płodnych). Jaka może być przyczyna i dlaczego cykl tak nagle się rozregulował? Dodam, że czasami zdarzały mi się plamienia, ale były to pojedyncze przypadki zazwyczaj w czasie okołoowulacyjnym. Regularnie współżyję ale wykluczam ciążę, nie mam również krwawień kontaktowych w czasie stosunku lub po. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Proszę udać się do lekarza tam wszystko się wyjaśni.

Wskazana jest wizyta i badanie ginekologa.
Bez zbadania pani nie można odpowiedzieć na to pytanie
Trudno powiedziec bez badania
- musiałbym Panią cyklicznie zbadać aby podać przyczynę. pzdr artur mazur kalisz
przyczyn może być bardzo dużo dlatego proponuję wizyte u ginekologa