Mój problem to obniżające się dziąsła. Niestety mam jedną koronę na pdobudowie metalowej i boję się

1 odpowiedzi
Mój problem to obniżające się dziąsła. Niestety mam jedną koronę na pdobudowie metalowej i boję się że dziąsła obniża się tak że będzie widać metalowa cześć korony. Czy można szybko jakoś zapobiec temu zjaiwku i odbudować dziąsła? Pozdrawiam
Czy dziąsło przy koronie licowanej porcelaną na podbudowie metalowej (stop metalu) już się obniżyło, czy dopiero rodzi się taka obawa, że w przyszłości może się obniżyć? Przeważnie za ucieczkę dziąsła odpowiada nieprawidłowe ukształtowanie stopnia na oszlifowanym zębie lub przekonturowana przez technika korona, gdy wycisk był nieprecyzyjny. Wcześniej za ucieczkę dziąsła częściowo była odpowiedzialna zawartość niklu w stopie metalu ( dzisiaj już nieużywane). Wyjściem jest korona bezmetalowa, pełnoceramiczna.