Mój problem polega na tym że od dluższego czasu mam ciągle myśli samobójcze. Na każdym kroku widzę ś

2 odpowiedzi
Mój problem polega na tym że od dluższego czasu mam ciągle myśli samobójcze. Na każdym kroku widzę śmierć, możliwość odejścia. Są momenty że wszystko jest ok, ale przez większość czasu myślę wyłącznie o śmierci. W moim życiu były momenty lepsze i gorsze. Mam 24 lata, moją mamą jest alkoholiczka, kocham ją ale często mnie oszukuje i pije, zawsze całe życie ukrywalam to przed światem dopiero jakiś czas temu zdalam się na odwagę opowiedzieć to przyjaciółce... wszystkie przykre sytuacje w moim życiu. Zazwyczaj to ja wszystkim dookola pomgalam, wszystko w sobie ukrywalam. Miałam też sytuacje ze obcy facet chciał mnie zgwałcic, nie udało się ale to odcisnelo piętno na mojej psychice... wydaje mi się że już nigdy się nie zakocham i nie będę mieć rodziny. Zawodowo to ja pomagam ludziom, odciagam ich od samobojstw i ratuje, mam też dostęp do broni. Myśli są coraz bardziej natrętne, ostatnio też zaczęłam się ciąć żeby sprawdzić odporność na ból. Przyjaciółka namawia mnie na wizytę i lekarza ja zawsze szukam pomocy też u niej i nie chcę być jej kulą u nogi ale boje się iść sama do lekarza i to powiedzieć. Do tego dochodzą problemy ze snem. Lunatykuje i mam bardzo czesto koszmary senne. Z jednej strony chce żyć skoro szukam pomocy tutaj i u przyjaciółki ale gdy sobie zaplanuje śmierć to od razu poprawia mi się humor. Jest to sprzeczne z moimi przekonaniami zawodowymi... do tego dochodzi coraz częstsze upijanie się. Jeśli miałabym szukać pomocy u lekarza to psycholog czy psychiatra? I czy dochowa on stu procentowej tajemnicy?
Ma Pani traumatyczne dzieciństwo, osobowość DDA (dorosłe dzieci alkoholików) -to podłoże Pani stanu, potrzebuje Pani głębokiej psychoterapii aby z tym wszystkim sie uporać.Jako wtórne pojawiły się objawy depresyjne, myśli natrętne, które znacznie upośledzaja funkcjonowanie.Powinna Pani zasięgnąć pomocy zarówno u psychoterapeuty-praca u żródła, jak również wspomóc się farmakologią-psychiatra, aby złagodzić objawy depresyjne.Prosze nie zwlekać z podjęciem leczenia!!Powodzenia!

Wymaga Pani jak najszybszej konsultacji zarówno u lekarza psychiatry jak i u psychologa , zarówno wprowadzenie leczenia farmakologicznego jak i psychoterapii Pani pomoże.