Moj prawie 6 letni syn po zjedzeniu winogrona ciemnego przyszedl mi powiedziec ze mu weszla pestka m

4 odpowiedzi
Moj prawie 6 letni syn po zjedzeniu winogrona ciemnego przyszedl mi powiedziec ze mu weszla pestka miedzy zeby, zajrzalam, zobaczylam w miejscu gdzie powinna lada chwila wyjsc szóstka stala, ciemnoczerwona kulke, szczoteczka probowalam ja wymyc ale nic z tego, wzielam wiec wykalaczke a to okazalo sie krwawic i jakby wyrastac z dziasla. Myslalam ze to kawalek winogrona. Dziecko w ogole sie nie skarzy na bol tylko mu to przeszkadza. Tydzien temu bylismy na przegladzie stimatologicznym i lekarz nic zlego nie widzial. Czytalam o nadziaslakach ziarninowych, opis sie zgadza. Czy to mozliwe zeby to wyroslo w ciagu tygodnia?
Dzien dobry, z opisu raczej nic niepokojącego się nie dzieje. Bardzo możliwe, że szóstka się wyrzyna i jest to tylko podrażnione dziąsło przez pestkę. Najlepiej zgłosic się jak naszybciej ponownie na kontrolę do stomatologa i upewnić.
Pozdrawiam serdecznie

Witam najprawdpodobniej to fizjologiczna erupcja zęba i takie nabrzmiałe dziąsło .W razie niepokoju zalecam wizytę u dentysty
Witam,
Opisane przez Panią objawy są najprawdopodobniej spowodowane wyrzynającym się zębem stałym w tym miejscu. Mimo to zalecałabym wizytę kontrolną.
Dzień dobry, z Pani opisu uważam, iż nic niepokojącego się nie dzieje. Najprawdopodobniej wyrzynająca się szóstka podrażniła dziąsło. Proponuję jednak zgłosic się na kontrolę do stomatologa.
Pozdrawiam serdecznie.