Mój pies, wzięty ze schroniska 3 stycznia 2018r. Mając wtedy około 3 miesięcy. Po przebytej parwowor

2 odpowiedzi
Mój pies, wzięty ze schroniska 3 stycznia 2018r. Mając wtedy około 3 miesięcy. Po przebytej parwoworozie zaczęły się problemy skórne. Lekarz stwierdził, że jest to wina suchego powietrza w domu. Jednak pies wciąż sie drapie i rozdrapuje skórę przez co powstają spore rany, na pyszczku w uszach w okolicach oczu. Lekarz zalecił zmianę karmy która nie pomogła. Nie umiem mu pomóc a bardzo jest to dla niego męczące. Dodam również, ze piesek jest bardzo zestresowany i strachliwy przez co bywa również agresywny.
Konieczna jest szczegółowa diagnostyka pod kątem chorób pasożytniczych: w szczególności nużycy (pobranie zeskrobiny i badanie mikroskopowe) oraz atopowego zapalenia skóry.

Proszę wydać trochę pieniędzy i zainwestować w badania krwi i skóry, żeby znaleźć przyczynę, która może być np. hormonalna. Jest wiele karm dla alergików- ja najczęściej stosuję Royal Canin Hypoalergenic lub Hills d/d suche i puszki, ale trzeba je stosować na 100%, a nie na 99, a jak czasem coś znajdzie na podłodze... to co? Jest też nowy lek od 2 lat Apoquel (drogi) od razu, bez konieczności stosowania leków sterydowych blokuje świąd. I trzeba wyleczyć wtórne zapalenia skóry (np. antybiotyk) i sprawdzić czy nie ma zapalenia gruczołów okołoodbytowych, bo bakterie z nich często są przyczyną powikłań zapaleń skóry. Leczenie dermatoz to długi proces, a zapobieganie im będzie trwało całe życie psa.
Pozdrawiam
Jarosław Matuszewski