Mój partner od niedawna (okolo 2 miesiecy) zaczął spożywać coraz wieksze ilosci alkoholu. Przyznał,

6 odpowiedzi
Mój partner od niedawna (okolo 2 miesiecy) zaczął spożywać coraz wieksze ilosci alkoholu. Przyznał, że zaczyna miec z tym problem i nie jest w stanie go kontrolować. Jak moge mu pomóc co mu podpowiedziec w walce z tym problemem?
Proszę poprosić go o udanie się do poradni oraz proszę znaleźć przyczynę tego zachowania. Może jest to silny stres?

Witam. Warto zachęcić partnera do skorzystania z pomocy specjalisty (poradnia, terapeuta, psycholog). Skoro zdecydowała się Pani w imieniu partnera poszukiwać pomocy wnioskuję, że zarówno on jak i Wasza relacja są dla Pani bardzo ważne. Dobrze aby partner o tym wiedział (czasem pomocne jest powiedzenie o tym wprost) może to mu pomóc w walce o swoje zdrowie i zmotywuje do rozpoczęcia terapii. Osoba uzależniona wymaga profesjonalnej pomocy no i oczywiście niezwykle istotne jest aby to ona sama bardzo chciała zmiany. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Zachęcam, by udać się do poradni leczenia uzależnień, gdzie zarówno partner jak i pani bedziecie mogli otrzymać pomoc w postaci indywidualnej lub ind.+grupowej psychoterapii uzależnień. Rozpoczęcie terapii zazwyczaj poprzedzone jest konsultacja psychiatryczna i diagnoza specjalisty psychoterapii uzależnień. Gdybyście potrzebowali Panstwo dodatkowych wskazówek, lub chcieli skorzystać z terapii- zapraszam do kontaktu.
Dzień dobry, może podczas rozmowy z partnerem warto podkreślić, że wizyta u specjalisty psychoterapii uzależnień nie musi wiązać się z utrzymywaniem abstynencji. Podczas sesji psychoterapii uzależnień partner może przyjrzeć się temu jak picie alkoholu wpływa na jego życie. Po takiej diagnozie razem ze specjalistą może określić czy jest w stanie pracować nad kontrolowaniem/ograniczaniem picia alkoholu czy nad pełną abstynencją. Pozdrawiam, Łukasz Krzysztoń
Dzień Dobry,
widzę, że sprawa jest trudna. Zalecam kontakt ze specjalistą,aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie
Dobry wieczór. Zrozumiałym jest, że chce Pani wspierać partnera i rozmawiać z nim, kiedy pojawia się problem. Warto jednak mieć na uwadze, że osoba nadużywająca alkoholu, jest obudowana mechanizmami, podtrzymującymi komfort picia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się do poradni leczenia uzależnień, aby partner otrzymał potrzebne wsparcie, ale również - jak zauważyli moi poprzednicy- aby Pani otrzymała pomoc. Żyjąc obok osoby, która nadużywa substancji psychoaktywnych, bardzo łatwo wejść we współuzależnienie, które niestety nie tylko oddala powrót do trzeźwości osoby pijącej, ale także dewastuje psychicznie osobę współuzależnioną.
Życzę Pani wszystkiego dobrego na ten trudny czas.