Mój partner mnie oszukuje, co robić?

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Czuję od kilku miesięcy, że mój partner mnie oszukuje. Przeczuwam, że coś może być nie tak. Często mówi, że zostaje dłużej w pracy. Przychodzi bardzo późno do domu. Wiem, że w pracy nic się nie zmieniło. Nigdy nie musiał poświęcać dodatkowego czasu. Ostatnio też, gdy się o to pytam zmienia temat, a gdy proponuje wyjście razem mówi, że mu coś wypadło. Widzę, że mnie oszukuje. Co mam robić?
Z pewnością takie zachowanie partnera może być dla Pani niepokojące. Jednak powody mogą być bardzo różne - zarówno spowodowane jakimś problemem wynikającym z Waszej wzajemnej relacji, ale także możliwe jest, że Pani partner zmaga się z jakimś osobistym kryzysem. Najważniejsze, by jednak o tym porozmawiać. Proszę zastanowić się jakie informacje są dla Pani istotne i sformułować pytania jak najbardziej wprost, szczególnie te dotyczące Pani największych obaw. Bardzo ważne, aby mówiła Pani głównie o tym, co Pani czuje w związku z tą sytuacją nie oceniając zachowania partnera, czyli np. zamiast "ciągle mnie zbywasz" proszę użyć "nie wiem co się dzieje", zamiast "wracasz późno" proszę spróbować "czekam na ciebie, tęsknię, martwię się". Proszę spróbować ustalić w rozmowie czy partner nie ma kłopotów w pracy, finansowych, rozterek sercowych, o których Pani nie wie. Jeśli dotychczasowe próby wyjaśnienia nie powiodły się, możliwe jest także, że i teraz nie będzie łatwo się skomunikować. Ważne, aby Pani próbowała, szczególnie zwracając uwagę partnera na fakt, że jest Pani zaniepokojona i potrzebuje wyjaśnień, by wiedzieć jak dalej postępować. Proszę nie zakładać z góry powodów, dla których tak się dzieje obecnie w Waszym związku, ale skupić się na wysłuchaniu partnera. Zanim Pani podejmie ewentualna próbę rozmowy, proszę "porozmawiać" ze sobą, odpowiedzieć sobie szczerze co jest Pani największą obawą i czy, jeśli się potwierdzi, jest na to jakieś możliwe rozwiązanie. Życzę powodzenia.

Witam, z tego co zrozumiałam z Pani maila, niepokoją Panią zmiany, jakie zauważyła Pani od jakiegoś czasu u swojego partnera. Jego zachowanie może wynikać z różnych rzeczy, a zaangażowanie w odrębny związek nie jest jedyną możliwością. Wyobrażam sobie, że musi być Pani zdezorientowana i bezradna wobec odsunięcia się Pani partnera od wspólnego życia. Niezależnie od przyczyn jego zachowania, wydaje się, że to odsunięcie się i brak przejrzystych komunikatów może stanowić największą trudność dla Waszej relacji w tym momencie. Zasadnym wydaje się więc, aby Pani szczerze i otwarcie przedstawiła partnerowi swoje spostrzeżenia, obawy i oczekiwania. Rozmowa taka może się okazać trudna ze względu na możliwość unikania tematu z jego strony. Dlatego bardzo ważna będzie Pani determinacja. Sugeruję także przemyśleć sobie wcześniej i jasno sformułować Pani oczekiwania. Jeśli rozmowa taka nie przyniesie oczekiwanych efektów, może Pani zasugerować podjęcie wspólnej konsultacji psychologicznej. Natomiast w wypadku, wyrażania przez Pani partnera postawy obojętności lub unikania, zatroszczyłabym się na Pani miejscu o samą siebie i przemyślała swoją przyszłość w tej relacji.
Pozdrawiam
Urszula Sokalska
urszulasokalska.pl
Witam, słychać w Pani wypowiedzi niepokój. Ma Pani ochotę zadać partnerowi kolejne pytania ale z jakiegoś powodu między Państwem nie ma przestrzeni na szczerą rozmowę i,na zadawanie otwartych pytań. Należałoby się zastanowić czego się Pani obawia, skoro jest Pani przekonana o swojej racji. Ta sytuacja wskazuje, że między Państwem jest pewien problem w rozwiązywaniu trudnych tematów. Na pewno zachęcam do działania i nie zostawiania spraw dotyczących niepokoju w relacji z partnerem bez reakcji. Więź między dwojgiem partnerów wymaga ciągłej troski i uważności. Sprawy nie rozwiazane nawarstwiają się i urastają po jakimś czasie do większych problemów.
Zachęcam Panią do kolejnych prób podjęcia szczerej rozmowyz mężem a gdyby to okazało się trudne i niemożliwe do przeprowadzenia, pomocne dla Pani mogłyby być konsultacje z psychologiem. Podczas takiej wizyty możnaby szczegółowo omówić tę sytuację i Pani uczucia.
Pozdrawiam Dorota Szymczak
Witam Panią, powodów takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele. Zastanawiający jest brak otwartości, czy gotowości do szczerej rozmowy partnera. Uważam, że powinniście skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.