Mój opis rezonansu.Mam pytanie czy mam nosić stabilizator ?Czy będzie potrzebna operacja kolana?Czy

2 odpowiedzi
Mój opis rezonansu.Mam pytanie czy mam nosić stabilizator ?Czy będzie potrzebna operacja kolana?Czy pomaga mi zabiegi rehabilitacyjne?
Rzepka położona prawidłowo,ślad płynu w przestrzeni zarzepkowej,
Powierzchnia stawowa rzepki prawidłowej grubości o niejednorodnym sygnale,jakzmiany wczesnozwyrodnieniowe
Powierzchnia stawowa rzepki kości udowej:
o zachowanej grubości ,niejednorodnym sygnale, linie horyzontalne pęknięcie - II stopień
Powierzchnia stawowa k.udowej stawu kolanowego prawidłowej grubości z dyskretną zmiana sygnału
Powierzchnia stawowa nasady kości piszczelowej o prawidłowym sygnale,gładka
MM o zachowanej ciągłości
ML o zachowanej ciągłości- widoczna pionowa szczelina-raczej przebieg wąskiego ścięgna m.podkolanowego
ACL częściowo ,nieznacznie przerwany przyczep piszczelowy,poza tym o zachowanej ciągłości 0 śladu płynu w okolicy przyczepu piszczelowego
PCL zachowanej ciągłości,pogrubiale,pofaldowane z dyskretnymi linijnymi zmianami sygnału(jak rozwarstwienie)
LCL o zachowanej ciągłości,pofaldowane,nieznacznie pogrubiale,rozwarstwione przez niewielką ilość plynu
MCL o zachowanej ciągłości
Dół podkolanowy wolny
Dzień dobry. Z opisu RM nie ma wskazań do korzystania ze stabilizatora ale ostatecznie decyduje badanie przedmiotowe. Ewentualne leczenie operacyjne lub rehabilitacyjne uzależnione jest od objawów klinicznych oraz oczekiwań pacjenta, nie od wyniku badania obrazowego. Pozdrawiam serdecznie

Witam...
Trudno cokolwiek stwierdzić ! Brak podstawowych danych np. wiek pacjenta. ew. uraz. data badania i jakie leczenie.
Do oceny w konsultacji ortopedycznej.
Pozdrawiam.