Mój ojciec (81) jest po dwóch operacjach nowotworu w okolicy slinianek. Po operacjach (i biopsjach i

1 odpowiedzi
Mój ojciec (81) jest po dwóch operacjach nowotworu w okolicy slinianek. Po operacjach (i biopsjach i usg) stwierdzono iż wszystko usunięto i nie miał żadnego leczenia kontyuwanego. Jednakże raz na dwa miesiące pojawiał się u lekarza prowadzącego na badania sprawdzające. I teraz, po ponad pół roku, lekarz uzasadniając tylko tym że tak na wszelki wypadek ma skierowanie na pobranie wycinka z poprzedni operowanej okolicy.
Czy to jest zatwierdzona procedura? Wykonywanie jakiejkolwiek biopsji gdy nie ma podejrzeń o zmiany nowotworowe? Przecież ta ingerencja może uszkadzajac tkanki doprowadzić do jakiś zmian.. Szczegolnie u starszej, już z nadwyrezonym zdrowiem osoby?
Jaki komentarz?
Nowotworów ślinianki jest kilkadziesiat rodzajów , nie napisała Pani w ogóle o jaki chodzi.
Domyślam się że jakis złośliwy skoro są częste kontrole, należy się cieszyć że lekarz wykazuje się starannością i proponuje biopsje żeby wykryć ewentualną wznowę zanim bedzie widoczna.
Owszem jest to ingerencja, tylko że pacjent odnosi z niej duży zysk.