Mój mąż w tym roku kończy 30 lat i chciałabym zadbać o jego zdrowie. Od kilku lat ma dość wysokie ci

1 odpowiedzi
Mój mąż w tym roku kończy 30 lat i chciałabym zadbać o jego zdrowie. Od kilku lat ma dość wysokie ciśnienie krwi (mniej więcej 140/90). Jeden jedyny raz był z tym u lekarza, ale wówczas jakimś cudem ciśnienie było mniejsze, nic nie miał na to zapisane. Mąż odpuścił, ciśnienie jednak wciąż było wysokie. Od jakiegoś czasu zauważył, że nie może pić alkoholu, zwłaszcza mocnego. Pije okazjonalnie, ale teraz kończy się to tak, że dostaje ciśnienie 158/105 albo i więcej. Na drugi dzień wygląda jeszcze gorzej, pojawiają się wymioty, jest wrakiem gdzie inni funkcjonują już normalnie. Jakie powinien zrobić badania? Jakiego specjalistę odwiedzić? Proszę o rady, bardzo się martwię.
Pozdrawiam
Najprawdopodobniej trzeba włączyć farmakologiczne leczenie nadciśnienia tętniczego.