Moj maz choruje na srudmiaszowe wloknienie pluc.Chorobe zdiagnozowano w lipcu zeszlego roku.Nie zale

2 odpowiedzi
Moj maz choruje na srudmiaszowe wloknienie pluc.Chorobe zdiagnozowano w lipcu zeszlego roku.Nie zalecono zadnego leczenia tej choroby.czy mozemy liczyc na pomoc.
Witam,

Mam aktualnie pacjenta, z kótrym pracuje od roku. Również Cierpi na śródmiąższowe włóknienie płuc. Jest w eksperymantalnej terpii, mogę zapytać jakie to leki, lub gdzie się udaćw sprawie leczenia. W rehabilitacji utrzymujemy ruchomosć klatki piersiowej, pracujemy na przepionie, oddechu i inych strukturach, aby jak najdluzej utzymać wydolność układu odechowego . MOj pacjent ma ponad 65 lat.

Pozdrawiam

Proponuję poszukiwać fizjoterapeuty lub ewentualnie osteopaty którzy pracują globalnie z ciałem pacjenta (model tensegracyjny) w oparciu o metody mobilizacji tkanek miękkich (np. manipulacja powięzi/ łańcuchy GDS/ techniki wisceralne/ techniki mięśniowo-powięziowe/techniki mobilizacji nerwów i naczyń ( np. wg Barral Institute)Anatomy Trains) i stawów (np. metoda Mulligana). Celem terapii powinna być:1. poprawa dynamiki trzewnej nie tylko w obszarze śródpiersia
2.poprawa mobilności stawów a w szczególności stawów kręgosłupa i żeber
3.ocena i ewentualna korekta mechanizmu prawidłowego wzorca oddechowego
4.poprawa trofiki miąższu płucnego
Życzę powodzenia,
Daniel