Mój lekarz daje mi sygnały patrzylismy sobie głęboko w oczy muwił że myśli cały czas o mnie. Tylko j

2 odpowiedzi
Mój lekarz daje mi sygnały patrzylismy sobie głęboko w oczy muwił że myśli cały czas o mnie. Tylko ja nie wiem czy te słowa są może że myśli o mojm leczeniu dalszym. Bo może ja za dużo sobie wyobrażam i wyobrzymjam. Przeszukałem cały internet na jego temat i mój lekarz ma żonę. Ja się zakochałam myślę kiedy go zobaczę nie wiem czy kontynuować dalsze leczenie czy dalej w to isc
Pomocy bo nie wiem co dalej robic
Myślę, że to bardzo trudna sytuacja :( i wiele emocji może się pojawić. Bardzo współczuję.
Takie myśli jak:
Czy to prawda? Czy coś sobie wymyślam? A jeśli prawda to co dalej? są zupełnie normalne w takiej sytuacji
Jest faktycznie tak, że kiedy spotykamy się z terapeutą rozmawiamy o intymnych szczegółach z naszego życia, terapeuta okazuje nam akceptacje, ciepło, zrozumienie to mogą pojawić się silne emocje, różnego rodzaju, również takie przypominające te romantyczne.
Bardzo ważne jest, by o tym powiedzieć! Gabinet terapeuty, czy psychologa to ma być bezpieczne miejsce gdzie można powiedzieć o takich rzeczach i potem nad nimi pracować. Jeśli za ciężko powiedzieć wprost to może ewentualnie napisać do Niego i w ten sposób to wyjaśnić?
Uciekanie (przerwanie spotkań) nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dobry psycholog będzie mógł wykorzystać te emocje do Pani rozwoju .
Dodatkowo chciałabym wyjaśnić, że etyka zawodu nie pozwala na nawiązywanie żadnych relacji poza gabinetem, ani przyjacielskich (np. chodzenie na kawę), ani biznesowych (robienie wspólnych projektów), a tym bardziej romantycznych, czy seksualnych!!! to jest absolutnie nie do przyjęcia. Więc dobrze by było zapytać, "co masz na myśli mówiąc że myślisz o mnie cały czas?".

Trzymam kciuki żeby ta trudna sytuacja dobrze się rozwiązała, a Pani znalazła jakieś korzystne dla siebie wyjście.

Dzień dobry,
Jeśli lekarz faktycznie tak myśli to jest to nadużycie, lekarz powinien się kierować dobrem pacjenta i dbać o to żeby go w żaden sposób nie wykorzystywać emocjonalnie. Pani, jeśli mu ufa jako lekarzowi i jest wdzięczna z apomoc jaką Pani okazał, może łatwo ulec takim uczuciom, ale lekarzowi pod żadnym pozorem nie wolno tego wykorzystywać. Dlatego najlepiej będzie porozmawiać z nim o tym, postawić jasne granice, a jeśli on nadal będzie je przekraczał, to zmienić lekarza. Jeśli zaś zdarzają się Pani takie sytuacje, że zakochuje się Pani w osobach z którymi takie uczucie i idąca za tym relacja byłyby niewskazane, warto się przyjrzeć takiemu wzorcowi zachowania, temu, skąd to się bierze, i próbować to zmienić. Pomocna w tym może być pomoc psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.