Moj chlopak wyjechal za granice drugi raz na pol roku za pierwszym razem jak pojechal to sobie z tym

5 odpowiedzi
Moj chlopak wyjechal za granice drugi raz na pol roku za pierwszym razem jak pojechal to sobie z tym radziłam a tym razem cos jest nie tak , pewnego dnia cos mi sie stało zaczełam miec wątpliwosci na sama mysl ze moglambym go nie kochac zaczełam sie trzasc dostawac drgawek , lęków .. I od tamtego momentu zaczeło sie wszystko , chodziłam przygnebiona , nic mnie nie cieszy , nie chcialam sie spotykac ze znajomymi , w pracy wszystko mnie denerwowało , myslałam o samobojstwie i miałam probe samobojcza
zjadłam 22 tabletki , przez jakis czas czułam tak jakbym straciła uczucia , teraz juz jest lepiej ale dalej mam natretne mysli , nie wiem co z tym zrobic nigdy tak nie miałam nie chce stracic mojego chłopaka czuje ze go kocham bardzo i nie wiem dlaczego moge miec takie wątpliwosci i wogole dlaczego cos takiego przechodze
Dzień dobry, czasami zdarza się tak, że lękamy się na samą (negatywną) myśl o ukochanej osobie. Jednak jeśli te myśli zaczynają być, jak sama pani to ujęła "natrętne" i zdecydowanie utrudniają codzienne funkcjonowanie, warto skonsultować się ze specjalistą. Tym bardziej, że pojawiły się u pani myśli samobójcze i doszło do samobójczej próby. Proszę szczerze porozmawiać ze swoim chłopakiem, ale również udać się do specjalisty- psychologa/ psychiatry/ psychoterapeuty. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

Proponuję możliwie szybko spotkać się z psychologiem/psychiatrą. Nie można lekceważyć myśli samobójczych, szczególnie, gdy dochodzi do wpowadzenia zamiarów w czyn. Wiara,że przejdzie samo to w najlepszym razie wiele miesięcy zmagań z przygnębieniem i złym samopoczuciem. Warto też poszukać wsparcia w Pani najbliższym otoczeniu Pozdrawiam Izabela Kuminiak
Dzień dobry. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby udanie się na konsultacje do psychoterapeuty. Będzie miała Pani możliwość porozmawiania o tych wszystkich emocjach z którymi się Pani boryka, przyjrzenia się im, zrozumienia skąd one się wywodzą i przepracowywania ich. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Witam. Zalecam konsultację u lekarza psychiatry z uwagi na myśli i próbę samobójczą oraz wizytę u psychologa, który pomoże Pani uporać się z trudnymi emocjami i zrozumieć swoje reakcje. Powodzenia :)
Dzień dobry, wyjazd chłopaka za granicę wydaje się dla Pani bardzo trudnym przeżyciem. Przygnębienie, brak radości z życia, ograniczanie kontaktów ze znajomymi, myśli samobójcze i próba samobójcza mogą wskazywać na depresję. Dlatego bardzo proszę udać się do lekarza psychiatry, który będzie mógł dopytać Panią o szczegóły i postawić diagnozę.
Równolegle zalecałabym umówić się do psychologa/ psychoterapeuty, który wesprze Panią w znalezieniu przyczyn tego stanu – potencjalnej depresji, drgawek, lęku i natrętnych myśli. Razem z terapeutą będzie miała Pani możliwość przyjrzenia się temu, co dzieje się w Pani m.in. w sytuacji wyjazdu bliskiej osoby oraz zastanowić się skąd biorą się wątpliwości dotyczące związku oraz jak z nimi postępować. Życzę powodzenia!