Mój chłopak pochodzi z Indii 8 lat temu był ofiara przemocy na tle seksualnym. nie jestem lekarzem a

3 odpowiedzi
Mój chłopak pochodzi z Indii 8 lat temu był ofiara przemocy na tle seksualnym. nie jestem lekarzem ale pozwole sobie nazwac ze ma napady lękowe i objawy rozdwojenia jaźni oraz konności samodestrukcyjne. miedzy innymi mówi ze widzi osobe która mu to zrobiła i jak nie bedzie jej słuchac to ona zrobi krzywde Mi badz jego rodzinie. od około miesiaca jego stan sie pogarsza(poczatkowo mówił tak po alkoholu. teraz zupełnie trzezwy jest w stanie uderzac sie pogłowie na srodku ulicy) Wiem, że sama sobie z tym nie poradzę.... poszukuje lekarza swobodnie porozumiewajacego sie w jezyku angielskim. Mój chłopak wyraza chec pójscia do specialisty jednak nie mówi po polsku.
Witam!
Rzeczywiście powinien lekarz psychiatra ocenić stan zdrowia Pani chłopaka. Najlepiej w języku, dobrze opanowanym przez obu panów. Problemów z badaniem w języku angielskim nie powinno być w naszych miastach akademickich (wykłady i ćwiczenia dla studentów są po angielsku) - ja niestety nie opanowałem tego języka.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

W tej sytuacji konieczna jest diagnoza psychiatryczna i terapia, jednak nie wskazała Pani miasta w którym poszukuje pomocy.
Bardzo współczuję zarówno tragedii jakiej doświadczył Pani partner jak też stresu jaki może być wywołany troską o bliską osobę zmagającą się z trudnościami jakie Pani opisała.
Wnioskując z Pani opisu konsultacja psychiatryczna wydaje się być konieczna ale również diagnoza psychologiczna i na jej podstawie terapia traumy. Jeśli mieszkają Państwo w Warszawie lub okolicy zapraszam na konsultację psychologiczną i ewentualną terapię, oczywiście pracuję również z po angielsku.
Serdecznie pozdrawiam,
Szymon