Młody chłopak bardzo zły stan psychiczny

3 odpowiedzi
Dzień dobry - jestem młodym chłopakiem, który wyczynowo trenuje kulturystyke mam 21 lat - stosuje i stosowalem środki dopingujace np. Testosteron, Trenbolon, Anapolon, Nandrolon, Clenbuterol, Winstrol itd. Mam problemy ze sobą - czuję się wyobcowany, zagubiony, nie śpię po 3 doby pod rząd mam wahania emocjonalne i zamykam się w sobie - ponadto próbowałem się powiesić na drążku w pokoju (targnac się na swoje życie) - noszę spory bagaż doświadczeń - ojca alkoholika i wiele złych scen z domu oraz bardzo przeżywam chorobę mamy i jej cierpienie ponadto rok temu zmarł mój jedyny prawdziwy przyjaciel (zmarł praktycznie ma moich rękach obwiniam się o jego śmierć, choć w teorii nie miałem na to wpływu - bo godziny rozmów itd. Nie wystarczyły by go uratować próbowałem go wyprowadzić z tego wszystkiego (nie udało mi się) - dziś to ja jestem na skraju dróg nie umiem sobie z tym wszystkim poradzić - co robić? Jestem że wszystkim sam. Proszę o pomoc. (Nie zażywam narkotyków i nie piję).
Najlepiej będzie skorzystać z pomocy lekarza psychiatry PZP lub Prywatnie. Jeśli myśli samobójcze są bardzo nasilone proszę zgłosić się do najbliższego Szpitala (oddziału) Psychiatrycznego (udzielą pomocy w ramach izby przyjęć lub jeśli trzeba przyjmą do oddziału) lub Poradni Zdrowia Psychicznego (tam są jednak terminy, choć zawsze istnieje możliwość wizyty nagłej).

Witam. Po pierwsze- sterydy anaboliczne mogą być przekształcane do postaci związków, które oddziałują na centralny układ nerwowy. Stąd – przykładowo – przy pobieraniu sterydów anabolicznych dochodzi do wzmożenia zachowań agresywnych, autoagresywnych, stanów pobudzenia, reakcji impulsywnych. W skrajnych przypadkach mogą wywoływać psychozy. Również sterydy podawane jako leki przeciwzapalne mogą wpływać na samopoczucie, powodując silne wahania nastroju. Często spotykamy wzmożenie nastroju u osób zaczynających pobierać kortykosterydy, a w fazie przewlekłej ich podawania – pogorszenie samopoczucia, przygnębienie. Myślę że to jedna z przyczyn Pana labilności emocjonalnej. Po drugie- traumatyczne wydarzenia (wzrastanie w rodzinie dysfunkcyjnej, choroba matki, śmierć przyjaciela) również zdestabilizowały Pana stan psychiczny. Proponuję jak najszybciej zgłosić się do psychiatry, który zaproponuje dalsze postępowanie- włączenie leczenia farmakologicznego, terapię dla DDA. Pozdrawiam.
Ma Pan duży bagaż doświadczeń, nie ma ludzi, którzy są w stanie udźwignąć wszystko, proszę udać się do psychiatry, który oceni Pana stan, jesli będzie taka potrzeba zaproponuje adekwatne leczenia .