mitomania, jak rozpoznać?

1 odpowiedzi
dzień dobry, jestem mamą 17 letniej dziewczynki, już od jakiegoś czasu widzę, że córka wymyśla historie, jakie nie mają miejsca, ale nie były to tematy szkodzące komu kolwiek( do chwili obecnej), więc ukrywałam te kłamstwa przed wszystkimi. Nie chciałam też urazić córki, więc bardzo delikatnie do tego podchodziłam. W przeciągu ostatnich 2 tygodni nasze życie to jakiś koszmar. Córka naopowiadała w szkole pani pedagog, ze jest jej w domu żle, że ja ją biję i znęcam się nad nią, nie daję jej jeść, głodzę i wiele innych. Pedagog zgłosiła sprawę do odpowiednich organów, bez jakiejkolwiek konsultacji ze mna. Córka wyladowała w domu dziecka, ja nadal nie wierzę, że to się naprawdę dzieje. Potrzebuję pomocy, czytam w internecie o trudnym wieku nastolatków, znalazłam wiadomości o mitomani, czytam o subkulturach japońskich, wszystko co pomoże mi zrozumieć, dlaczego tak się stało. Moja córka potrzebuje pomocy specjalisty, bo nie wierzę, że jest tak zła. Jeżeli temat, jaki przytoczyłam, nie jest w Pani zakresie, to proszę mi poradzić dobrego specjalistę. Z powazaniem
Przy tak krótkim opisie trudno jest mi zorientować się w całości, zapewne trudnej i skomplikowanej sytuacji. Proponowałabym w pierwszej kolejności porozmawiać z panią pedagog i przedstawić jej problem z Pani punktu widzenia. Z opisu wynika, że córka prawdopodobnie cierpi na mitomanię. Przyczyn mitomanii jest wiele, natomiast kluczową kwestią terapii jest uzmysłowienie, że kłamie oraz odnalezienie przyczyny tego stanu. …
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.