Mirzaten a Venlectine i Neurotop Retard

6 odpowiedzi
Czy można stosować lek Mirzaten (15mg wieczorem), przy zażywaniu leków: Venlectine (150mg rano) i Neurotop Retard (300mg rano i 300mg wieczorem)?
Lekarz odstawił mi Lerivon i zapisał Mirzaten, tylko, że ja zapomniałam poinformować lekarza, że biorę jeszcze Venlectine i Neurotop.
Można stosować, ale należy o tym poinformować lekarza prowadzącego.

Nie zawsze stosuje się te dwa czy trzy leki razem. Który z nich, i w jakiej dawce i o jakiej porze ma Pani przyjmować, może zadecydować jedynie lekarz leczący. Jego trzeba zapytać.
A na przyszłość proponuję by Pani, i wszyscy czytający tę rubrykę, pamiętali o zabraniu ze sobą do lekarz:
Leków lub przynajmniej spisanych na kartce nazwy leków przyjmowanych ( i to WSZYSTKICH leków, nie tylko tych. które przepisał lekarz u którego mamy wizytę!!)
Karty informacyjne z leczenia szpitalnego, interwencji Pogotowia Ratunkowego itp.
Wyników badań laboratoryjnych, obrazowych i in.
Wyników konsultacji innych lekarzy
Spis substancji na które jesteśmy uczuleni.
Pomoże to lekarzowi w badaniu i ustalaniu diagnozy.
Jeśli lekarz nie upomni się o te dane, trzeba poinformować go(ją) tym, że przyniosło się je ze sobą!!
Witam

Teoretycznie nie ma przeciwwskazań do stosowania wymienionych leków wspólnie. Praktycznie jednak lepiej porozmawiać ze swoim lekarzem psychiatrą. On się będzie lepiej orientował. Uwzględni stan kliniczny, objawy, wskazania.

Pozdrawiam serdecznie
Można przyjmować te leki jednocześnie, jednak trzeba pamiętać, że mogą między tymi lekami występować interakcje. Często stosuje się połączenie wenlafaksyny i mirtazapiny, przy czym należy pamiętać o ryzyku zespołu serotoninowego i krwawień. Natomiast Neurotop, czyli karbamazepina może osłabiać działanie innych leków, co może wiązać się z osłabieniem ich działania i być może koniecznością zmiany dawki. Przy najbliższej okazji proszę poinformować swojego lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także ziołowych (szczególnie mam na myśli dziurawiec).
Można, zwłaszcza, że dawka Mirzatenu jest bardzo mała

z poważaniem

M.Skarbek
Tak, można. pozdrawiam