Mirena wkładka

6 odpowiedzi
Dzień dobry Pani doktor,
Mam kilka pytań dotyczących mireny ponieważ mam bardzo bolesne miesiączki , dość obfite i chyba są przyczyną anemii u mnie.Tabletki mi nie służą , więc szukam alternatywy.
-Czy mogę ją stosować przy endometriozie?
-Jakie badania są wykonywane przed założeniem?
- W którym dniu cyklu się ją zakłada?
- Czy założenie mireny jest dodatkowo płatne?
-Czy mirena jest dobrym rozwiązaniem dla typu estrogenowego( podobno nim jestem ;)
Pozdrawiam i dziękuję
Założenie wkładki hormonalnej jest świetnym rozwiązaniem dla bolesnych miesiączek , endometriozy , obfitych krwawień miesiączkowych , anemii spowodowanej nadmierną utratą krwi w trakcie menstruacji . Przed założeniem potrzebna ginekologiczna ocena narządu rodnego , dokładny wywiad i ustalenie czystości pochwy . Najlepszy czas to druga faza miesiączki lub tuż po miesiączce . Szyjka jest wtedy miękka , otwarta a zabieg jest prosty i niebolesny . Rekomenduję takie rozwiązanie . Każdy ginekolog ma swój cennik na zabiegi dostępny na stronie gabinetu . Pozdrawiam !

Mirena byłaby dobrym rozwiązaniem dla Pani.
Można stosować przy endometriozie
Cytologia
Po miesiączce lub pod koniec
Tak
Mirena jest formą antykoncepcji przy nietolerancji tabletek.
Może Pani korzystać z tej wkładki. Wkładkę należy założyć zaraz po miesiączce. Szczegóły należy omówić ze swoim lekarzem ginekologiem.
Na Pana miejscu sprawdził bym przyczyne bolesnych i obfitych miesiaczek. Poziom estradiolu w 3 dniu cyklu do 75 pg/ml Dalej wyjasnienie przyczyny i leczenie
Jestem mężczyzną!
Pani pytania w przeważającej części muszą pozostać bez odpowiedzi ale najważniejsze jest to, że obfite miesiączki są idealnym wskazaniem do stosowania mireny. Zakładamy ją w czasie miesiączki. Proszę podać więcej danych na temat rozpoznanej u Pani endometriozy. Nie wykonuje się żadnych "specjalnych" badań. Odpłatność to kwestia porozumienia, a fenotyp estrogenowy potrzebuje wstawki progestogenowej ale mirena nie daje efektu ogólnego. Wiedza w jakim Pani jest wieku i czy posiada Pani dzieci pozwoliłaby rozszerzyć odpowiedź.