Migrena i i wymioty

5 odpowiedzi
dzień dobry, miałem wczoraj taki incydent. Miałem migrenę, która już mi się wcześniej zdarzała.Gdy bół był ardzo silny i powstały nudności poszedłem zwymiotowac, sprowokowałem wymioty (palce do ust) i zwymiotowałem, zaniepokoiło mnie to, że w ślinie było troche krwi, nie dużo, ale jednak, pozatym czułem ten metaliczny posmak w gardle, charakterystyczny dla krwi. W czwartek idę do neurologa, bo musze zacząć leczyć tę migrenę, pytanie, czy ta krwe to tylko incydent (dodam, że prowokowanie wymiotów podowuje ból w klatce), czy powineinem to bardziej zbadać.
Dzień dobry, proszę zgłosić się do lekarza internisty.

Prowoowanie wymiotów to nie najlepszy sposób na leczenie migreny!!!
Konieczna pełna konsultacja, wywiad, ocena stanu ogólnego, neurologicznego etc Jaki nastrój, sen, tryb życia?? I Warto ustalić plan leczenia; dobrać leki doraźne do leczenia ataków migreny Zapraszam na wizytę i konsultację, z wynikami.
celowe diagnozowanie: EEG, NMR
Szanowny Panie,
wskazana jest mimo wszystko konsultacja gastrologiczna. Chodzi o zlokalizowanie miejsca krwawienia, w wymiocinach nie powinno być świeżej krwi.
Koniecznie proszę o tym incydencie powiedzieć neurologowi podczas konsultacji.
dr Andrzej Żytkowski
Szanowny Panie gwałtowne wymioty mogą być przyczyną urazu gardła, przełyku czy krtani i spowodować niewielkie krwawienie. Jeśli wymioty powodują ból w klatce piersiowej to powinna być wykonana gastroskopia. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz