Mieszkam na stale w UK. 6 sierpnia zlamalam obijczyk. Bylam na dwoch wizytach u dwoch roznych lekarz

1 odpowiedzi
Mieszkam na stale w UK. 6 sierpnia zlamalam obijczyk. Bylam na dwoch wizytach u dwoch roznych lekarzy, ktorzy przekazali mi sprzeczne informacje. Jeden zachecal do operacji gdyz uwaza, ze zlamanie jest z przemieszczeniem (zaproponowal operacje).
Drugi przemieszczeniu i zaproponowal jedynie temblak.
Nie zdexydowalam sie na operacje o dzis po 4 tyg zrobiono rtg ktore nie pokazalo zadego zrostu kosci - niestety nie moge tu dolaczyc zdjec.
Po jakim czasie zrost kosci powinien byc widoczny na zdjeciu rtg?
Co oprocz temblaka moglabym zastosowac zeby wspomoc zrost i czy nie jest za pozno?
Po 4 tygodniach jeszcze nie widać zrostu i to jest normalne. Tzn zrost zwykle już jest ale słabo uwapniony a na rtg widać wapń. Zwykle jest to czas, w którym zdejmuje się już temblak i rozpoczyna rehabilitację.Przyśpieszyć zrost można stosując Exogen - urządzenie działające na bazie ultradźwięków.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.