miesniaki macicy

1 odpowiedzi
dzien dobry panie doktorze mam 2 miesniaki jeden 10 na 7 a drugi okolo 5 mam juz skierowanie na operacje ale sie wacham pani doktor proponuje wyciac macice i jajniki przy okazji wykluczyc pozniej raka ,ale ja nie mam potrzeby nie kazdy tez choruje na raka wolalabym zachowac macice i jajniki .Nadmienie ze mieszkam we francji jest to ginekolog francuska.operacja w poniedzialek prosze o szybki odpis pilne dziekuje. biore tez lek esmeya ,jeszcze jedno czy od miesniakow moze bolec glowa?
Tak małe mięśniaki nie są wskazaniem do operacji !!!!!! Chyba, że występują jakieś z tego powodu obfite krwawienia i popada Pani w anemię. Gdybyśmy wszystkie Pacjentki u których stwierdzamy ultrasonograficznie zupełnie przypadkowo mięśniaki operowali to 1/3 kobiet już było by pozbawionych macic. Wystarczy obserwacja 1x w roku.