miesniaki a tabletki luteina

3 odpowiedzi
pisalam z panem nie dawno pytal sie pan ile mam dzieci 4 urodzone przez cc mam 35 lat 4 miesniaki chcialam sie spytac czy przyjmuje pan panstwowo mialam robione tylko usg tableti kture biore nie pomagaja mam jeszcze wieksze krwawienie niz predzej od 3 miesiecy biore luteine mysle nad operacja ale sie boje lekarz ktury robil mi usg powiedzial ze trzeba bedzie usunac macice czy to prawda prosz napisac czy to bolesna operacja i jak mniej wiecej wygloda dziekuje
Szanowna Pani - strach ma zawsze wielkie oczy - warto skontaktować się z lekarzem, którego obdarzy Pani zaufaniem i będzie Pani przewodnikiem - czego serdecznie życzę pzdr Artur Mazur Kalisz 06-12-2016

Trzeba przyjść na wizytę z wynikiem usg ,ewentualnie jeszcze raz wykonać usg i wtedy zadecydować .Zabieg usunięcia macicy wykonuje się w narkozie. Po operacji są dolegliwości bólowe ale można stosować leki przeciwbólowe
To kilka pytań w jednym ! Po pierwsze - Zawsze jest inna opcja leczenia nadmiernych krwawień . Terapie farmakologiczne też bywają różne i bardziej skuteczne .Dopiero kiedy zawodzą operacja staje się koniecznością .To czy usuwać tylko mięśniaki czy całą macicę lub jej część musi decydować lekarz w oparciu o bezpośrednie badanie pacjentki . Oczywiście plan leczenia operacyjnego powinna zaakceptować pacjentka .Musi Pani jednak pogodzić się z myślą że nie każde leczenie operacyjne można w 100% zaplanować i wykonać ... Czasami decyzje musi podejmować sam lekarz w trakcie operacji i nie może zapytać o zdanie pacjentki która jest w stanie znieczulenia ... Pozdrawiam !