miesniaki a ciaza

2 odpowiedzi
dziekuje za zainteresowanie zastanowie sie nad wizyta u pana czekam jeszcze na wizyte u swojego ginekologa ale ostatnio nic mi nie chcial powiedziec i wyslal na badanie usg dopochwowo i tam dopiero inny lekarz stwierdzil ze mam 3 miesniaki 1 o wielkosci 13cm a reszta mniejsza jak bende miec wszystkie wyniki to postaram sie zglosic a mam jeszcze jedno pytanie czy przy miesniakach jest mozliwe ze mam bardzo mocne krwawienia w czasie okresu
Szanowna Pani,
Krwotoczne miesiączki są dosyć typowe przy mięśniakach macicy. Jeżeli nie można tego skorygować leczeniem zachowawczym i dochodzi do postępującej anemizacji ustroju może to być wskazaniem do leczenia operacyjnego. Nie wiem, czy się pani nie pomyliła, ale mięśniak o średnicy 13 cm (?) także wydaje się być wskazaniem do operacji.
Z wyrazami szacunku,
CS

Oprócz dużych rozmiarów, szybkiego wzrostu,dolegliwości uciskowych nadmiernie obfite krwawienia miesiączkowe to typowe wskazanie do leczenia operacyjnego mięśniaków. Dlatego warto do takich sytuacji nie dopuścić ograniczając obfitość krwawienia, zmniejszając objętość mięśniaków szczególnie w kontekście planowanej ciąży